2013-03-09: W Warszawie odbył się drugi Wikimaraton

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 9 marca 2013

W Warszawie w lokalu pańatwoomiasto przy Andersa 29 odbył się drugi już maraton edytowania Wikipedii. Zgromadziło on tym razem ponad dwudziestu uczestników.

Maraton trwał od 12 do 20. W związku z Dniem Kobiet, tematem przewodnim był Wikipedia też jest kobietą. Uczestnicy mieli się skupić na rozwijaniu i pisaniu biogramów znanych kobiet oraz szeroko pojętymi zagadnieniami związanymi z płcią piękną. Jedna z Wikipedystek zadeklarowała się np., że rozwinie hasła dot. wcześniactwa i karmienia piersią. Inna osoba rozbudowywała biogramy tancerek i aktorek.

Na Wikimaratonie mógł pojawić się każdy. Z tej okazji skorzystało kilku nowicjuszy, którym bardziej doświadczeni Wikipedyści pomagali i próbowali wdrożyć.

Wikimaraton to cykliczne spotkania wikipedystów w Warszawie, mające na celu wspólne redagowania i uzupełniania Wikipedii. Podczas Wikimaratonów prowadzimy też warsztaty dla początkujących użytkowników, rozmawiamy o współpracy z instytucjami kulturalnymi i omawiajamy akcje mające na celu promocję Wikipedii.

Fotoreportaż[edytuj | edytuj kod]