2013-08-30: STOP Masie Krytycznej w Łodzi

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 30 sierpnia 2013

Pod takim hasłem dzisiaj rusza najliczniejsza w Polsce comiesięczna manifestacja rowerzystów w Łodzi. Rowerzyści domagają się aby Masa Krytyczna przestała tam jeździć

Jak tłumaczą na swojej witrynie: Wbrew pozorom hasła pod jakimi organizowane są Masy Krytyczne, są dość jasne - chcemy poprawy bezpieczeństwa na drogach, chcemy poprawy i rozwoju infrastruktury sprzyjającej jeździe na rowerach, chcemy aby Miasto planowało transport w mieście uwzględniając także przemieszczenia rowerami.

Organizatorzy powołują się na miasta Zachodniej Europy, w których Masy Krytyczne przestały jeździć: gdyż rowerzyści poczuli się bezpiecznie i komfortowo na jezdniach. Nie tylko podczas zorganizowanych comiesięcznych manifestacji, ale codziennym ruchu ulicznym. Chcemy, aby Łódź poszła w tym kierunku. Chcemy aby władze miasta zaczęły słuchać mieszkańców Łodzi i doprowadziły do sytuacji, kiedy Masa Krytyczna przestanie być w Łodzi organizowana!

Czy Masa Krytyczna z tym kontrowersyjnym hasłem odniesie skutek? Z pewnością samo hasło jest pewną zabawą z tytułem strony na facebooku, która gromadzi ponad 2 tysiące osób, które sprzeciwiają się Łódzkiej Masie Krytycznej. Tym samym organizatorze MK przyłączają się do tego apelu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości