Przejdź do zawartości

2012-08-29: A. Radwańska oraz debel z Kubotem w drugiej rundzie US Open, odpadł Janowicz, U. Radwańska i Fyrstenberg/Matkowski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 29 sierpnia 2012
Agnieszka Radwańska zagra w drugiej rundzie US Open

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy gry pojedynczej kobiet w tenisowym US Open. Nie udało się to jej siostrze, Urszuli, a wśród mężczyzn - Jerzemu Janowiczowi. Odpadł także polski debel Fyrstenberg-Matkowski. Tymczasem Łukasz Kubot wystąpi w drugiej rundzie gry podwójnej.

Polska tenisistka, rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska wygrała 6:1, 6:1 pojedynek z Niną Bratczikową w pierwszej rundzie gry pojedynczej kobiet tenisowego US Open. W drugiej spotka się z Hiszpanką Carlą Suárez Navarro.

Największym dotychczasowym osiągnięciem Polki w tym turnieju była czwarta runda w 2007 i 2008 roku. W tegorocznych turniejach wielkoszlemowych najdalej Radwańska doszła na Wimbledonie, w którym była finalistką. We French Open odpadła w trzeciej rundzie, a w Australian Open doszła do ćwierćfinału.

Urszula Radwańska odpadła po przegranej 1:6, 1:6 z Robertą Vinci. Jerzy Janowicz przegrał 2:6, 6:7(8), 6:3, 3:6 z grającym dzięki dzikiej karcie, notowanym w rankingu ATP o około tysiąc pozycji niżej od niego Dennisem Novikovem.

Również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w pierwszej rundzie debla, ulegając Ryanowi i Christianowi Harrisonom 6:7(3), 6:2, 6:7(7).

Łukasz Kubot i Michaił Jużny awansowali do drugiej rundy debla, wygrywając 6:1, 6:4 z Benjaminem Beckerem i Jarkko Nieminenem.

Wśród polskich par rywalizacji nie rozpoczęły jeszcze miksty: Klaudia Jans-Ignacik z Mariuszem Fyrstenbergiem, Marcin Matkowski z Czeszką Květą Peschke, deblistki: Klaudia Jans-Ignacik z Francuzką Kristiną Mladenovic oraz Alicja Rosolska z Australijką Jarmilą Gajdošovą.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]