2010-09-21: Fundacja Keja ogłasza konkurs literacki dla osób niepełnosprawnych wzrokowo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 21 września 2010

Pomorska Fundacja Sportu i Turystyki Osób Niepełnosprawnych "Keja" organizuje dla osób niepełnosprawnych wzrokowo Ogólnopolski Konkurs Literacki pt. „Żyć z pasją”. Będzie on trwał od 1 października do 30 listopada 2010. Na początku następnego roku, 15 stycznia, ogłoszone zostaną jego wyniki.

Tematyka konkursu określona została przez organizatorów w następujących słowach:

Misją Fundacji „Keja” jest pokazywanie, ile może człowiek niepełnosprawny i szerzenie wiedzy na temat mądrego, radosnego i pełnego życia. Oddawanie się jakiejś pasji niewątpliwie czyni to życie ciekawszym i radośniejszym. Pasja nadaje naszemu życiu sensu, pasja nas uskrzydla, wywołuje w nas stany uniesienia, stany zatracenia i zapomnienia, podobna w tym jest do sztuki czy miłości. Człowiek, który doświadcza pasji, nagle jakby otwiera oczy i stwierdza, że większość granic, jakie do tej pory znał, istniało tylko i wyłącznie w jego umyśle. Bo pasja to droga prowadząca do sukcesu. Już samo posiadanie pasji, nawet tej najmniejszej i najdrobniejszej, jest jakąś częścią naszego sukcesu. Wreszcie pasja nas rozwija, sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi. Widzimy świat, który nas otacza, z tej lepszej perspektywy. Pasja także wyróżnia nas spośród tłumu, nadaje nam indywidualności i oryginalności. Sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, wyjątkowi i niepowtarzalni. Pasja jest czystą radością!

Uczestnikami konkursu mogą być osoby, legitymujące się znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu dysfunkcji wzroku.

Komisję konkursową stanowić będą:

  • doradca ds. osób niepełnosprawnych, polonistka i dziennikarz – Bożena Łysy
  • dziennikarz, kierownik magazynu Morskiego Miesięcznika „Żagle” i kapitan „Zawiszy Czarnego” w projekcie „Zobaczyć Morze” – Janusz Zbierajewski
  • oraz prokurent samoistny Fundacji Keja – Wojciech Skuza

Konkurs objęty jest patronatem honorowym dyrektora oddziału Pomorskiego PFRON Dariusza Majorka. Natomiast patronat medialny stanowi miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych „Pochodnia”.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]