Przejdź do zawartości

2010-04-14: SMS-owi oszuści wykorzystują katastrofę samolotu pod Smoleńskiem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 14 kwietnia 2010

Oszuści bez skrupułów wykorzystają każde wydarzenie, by wyłudzić pieniądze. Operatorzy przestrzegają przed kolejnymi SMS-owymi akcjami z powodu sobotniej tragedii.

Już kilka godzin po sobotniej tragedii w sieci pojawił się serwis, który zachęcał do wysłania za pomocą SMS-ów kondolencji. Na ich podstawie ma rzekomo powstać Historyczna Księga Kondolencyjna - koszt wysłania jednego SMS-a to ponad 30 zł.

Okazało się, że to nie jedyny wybryk. Do operatorów komórkowych docierają kolejne sygnały o SMS-owych "zbiórkach" na pomniki czy wpisy do księgi pamiątkowej. Dodatkowo oszuści twierdzą, że ich akcje są wspierane przez operatorów komórkowych.

Internauci zaalarmowali:

  • Na stronie zlozkondolencje.pl czytamy: Korzystanie z serwisu przez Użytkownika jest bezpłatne, przy czym wydruk wpisu dokonanego w księdze następuje po wpisaniu treści przez Użytkownika oraz dokonaniu płatności według cennika - Internauta.
  • Polak potrafi!. Już znalazła się hiena, która zarabia na wczorajszej tragedii! Można zapalić wirtualny znicz, a obok znajdują się reklamy - Jadwis.

"Bardzo proszę uważajcie na takie akcje! Nie wysyłajcie takich SMS-ów! Oszuści próbują wykorzystać każdą okazję" - zaapelował Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play. "Staramy się wspólnie z innymi operatorami blokować takie szemrane "inicjatywy". Niestety co chwila pojawiają się nowe próby" - dodał.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]