Przejdź do zawartości

2010-01-24: Osama bin Laden przyznaje się do próby zamachu z 25 grudnia 2009

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 24 stycznia 2010
Terroryzm
Misja stabilizacyjna w Iraku
PiractwoWojna z terroryzmem

W telewizji Al-Dżazira pojawiło się nagranie z Osamą Bin Ladenem. Potwierdza on w nim, iż to Al-Kaida stała za nieudaną próbą zamachu na samolot amerykańskich linii lotniczych Northwest, który 25 grudnia leciał z Amsterdamu do Detroit.

"Przesłanie, które przekazał wam bohater Omar Faruk, potwierdziło poprzednią, przekazaną przez bohaterów 11 września" - mówił w wyemitowanym przez stację nagraniu. Bohaterem, o którym mówił najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie, to Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab, który usiłował zdetonować bombę na pokładzie samolotu lecącego do Detroit. Także w wyniku prowadzonego w tej sprawie śledztwa wynika, iż młody zamachowiec był związany z komórką Al-Kaidy w Jemenie.

W swoim wystąpieniu Bin Laden ponownie zagroził, iż wkrótce pojawią się nowe ataki terrorystyczne. "Ameryka nie będzie żyć w pokoju, dopóki i my w Palestynie nie będziemy mieć takiego szczęścia. To niesprawiedliwe, że cieszycie się swoim szczęśliwym życiem, podczas gdy nasi bracia w Strefie Gazy cierpią. Dlatego - z Bożą pomocą - będziemy kontynuować nasze ataki tak długo, jak długo wy będziecie wspierać Izrael" - mówił.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]