Przejdź do zawartości

Ponad 130 zabitych w zamachu terrorystycznym w sali koncertowej pod Moskwą

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 marca 2024
Akcja ratunkowa po zamachu

22 marca 2024 w sali koncertowej Crocus City Hall doszło do strzelaniny w wyniku której mogło zgniąć ponad 40 osób, a ponad sto mogło zostać rannych. Do ataku przyznało się już Państwo Islamskie.

W piątek, 22 marca, wieczorem (ok. godz. 20) w sali koncertowej w Krasnogorsku niedaleko Moskwy doszło do masowej strzelaniny. W chwili otworzenia ognia mogło znajdować się 6 tys. osób. Według relacji, zamachowcy byli „brodatymi mężczyznami”.

Zamach miał się rozpocząć wrzuceniem na salę bomby, która spowodowała pożar. Spowodował on zapadnięcie się olbrzymiego dachu hali.

Ok. dwie godziny po przeprowadzeniu ataku do zbrodni przyznało się Państwo Islamskie, za pośrednictwem swojej agencji prasowej Amaq.

Niedługo po tym pojawiły się nieoficjalne doniesienia, wskazujące na to, że mogło umrzeć w sumie ok. 60 cywilów. Jednocześnie podkreślono, że ta liczba również może wzrosnąć, ponieważ służby nie opanowały w pełni hali.

Dzień po przeprowadzeniu ataku, ze względu na odgruzowywanie hali, służby poinformowały, że liczba ofiar wzrosła do 133 zabitych.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]