Przejdź do zawartości

2009-11-13: Pakistan: kolejne ataki terrorystyczne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 13 listopada 2009
Pakistan

Bilans ostatniego zamachu przed agencją wywiadu w Peszawarze to co najmniej 13 zabitych i 30 rannych. Z kolei na posterunku policji w Bannu zginęło trzech afgańskich policjantów.

Ofiary samobójczego zamachu w Peszawarze to w większości cywile. Jak wynika z relacji świadków, w momencie kiedy jadący pod prąd samochód próbowały zatrzymać służby, kierowca zdetonował ładunek. Budynek agencji wywiadu uległ całkowitemu zniszczeniu. W Bannu, mieście garnizonowym w północno–zachodnim Pakistanie, również doszło do zamachu.

„Wygląda na to, że mamy do czynienia z zamachem samobójczym. Trzech policjantów zginęło, pięciu jest rannych” – powiedział oficer policji z Bannu. To już czwarty zamach w tej okolicy w ciągu ostatnich sześciu dni.

Wzmożone ataki talibów to efekt ofensywy, jaka pakistańska armia rozpoczęła przeciwko nim w prowincji Waziristan. W czwartek rano w Peszawarze zastrzelono rzecznika irańskiego konsulatu, we wtorek w mieście Charsadda pod Peszawarem w wyniku wybuchu bomby na tamtejszym bazarze zginęło 25 osób.

Bilans ostatnich tygodni to kilkadziesiąt zamachów i śmierć ponad 300 osób.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]