Przejdź do zawartości

2009-10-12: Pakistan: w zamachu życie straciło 41 osób

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 12 października 2009
Pakistan

Talibowie ciągle atakują w Pakistanie. Po weekendowej brawurowej akcji w Rawalpindi, dziś znów zaatakowali. W dzisiejszym zamachu zginęło bowiem 41 osób. Talibowie przyznają się do zorganizowania weekendowego ataku w Rawalpindi

Do zamachu doszło w okręgu Shangla w pobliżu Doliny Swat. Zamachowiec-samobójca znajdujący się w samochodzie odpalił ładunki wybuchowe wylatując w powietrze w momencie przejazdu wojskowego konwoju.

Liczba ofiar wzrosła do 41, ponieważ samochód-pułapka był zaparkowany w pobliżu targu. Z 41 ofiar śmiertelnych co najmniej 28 stanowią cywile. Rannych natomiast zostało pięciu żołnierzy i 48 cywilów.

Atak talibów w Rawalpindi

[edytuj | edytuj kod]

Po zamachu Shangla, talibowie przyznali się iż to oni stoją za weekendowymi wydarzeniami w Rawalpindi.

Wczoraj podczas akcji odbijania 42 zakładników przetrzymywanych w kwaterze głównej dowództwa armii Pakistanu w mieście Rawalpindi, wziętych do niewoli przez talibskich bojowników w sobotę (10 X), zginęło 19 osób.

Do kwatery wczoraj nad ranem czasu polskiego wtargnęli komandosi, którym udało się uwolnić 39 zakładników. Podczas operacji, zginęło 3 zakładników, 8 napastników i 8 żołnierzy - w sumie 19 osób.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]