Przejdź do zawartości

2009-08-31: Talibowie zaatakowali konwój NATO w Pakistanie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Pakistan
poniedziałek, 31 sierpnia 2009

W nocy z niedzieli na poniedziałek pakistańscy talibowie zaatakowali na pograniczu z Afganistanem ciężarówki z dostawami dla sił NATO. Spłonęło przynajmniej 18 pojazdów, jeden z kierowców zginął.

Do ataku doszło w rejonie przejścia granicznego Szaman. Tam na przejazd do Afganistanu czekało 300 ciężarówek. Głównie wiozły one paliwo dla sił NATO. Przejście było zamknięte przez islamabadzkie władze, w związku z kontrowersjami w sprawie kontrolowania ciężarówek, wjeżdżających do Pakistanu.

Talibowie przyjechali na miejsce motocyklami, najpierw ostrzelali, a później obrzucili granatami ciężarówki. Gdy pojazdy stanęły w ogniu, odjechali. Po tym incydencie władze pakistańskie otworzyły przejście graniczne.

W poniedziałek poinformowano, iż w Islamabadzie w walkach na północnym zachodzie kraju zabitych zostało co najmniej 30 talibów. Do bitwy doszło po niedzielnym zamachu samobójczym w centrum szkolenia rekrutów armii. Zdarzyło się to w Mingorze, głównych mieście doliny. W wyniku zamachu zginęło 16 rekrutów.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]