2009-07-17: Pakistan: zatrzymano jednego z zabójców polskiego geologa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 17 lipca 2009
Pakistan
Pakistan-CIA WFB Map.png

15 lipca policja pakistańska zatrzymała na przedmieściach Islamabadu jednego z zabójców Piotra Stańczaka Atta Ullaha.

Pakistańskie media podają, że podczas przesłuchania terrorysta przyznał się do udziału w zabójstwie Polaka.

- W środę władze pakistańskie ujęły osobę, która prawdopodobnie jest jednym z morderców, jednym z tych, którzy widnieją na filmie z tej strasznej egzekucji. To jest człowiek imieniem Atta Ullah, został pojmany w Islamabadzie, w stolicy Pakistanu. Najprawdopodobniej planował kolejne zamachy terrorystyczne i jest przesłuchiwany w tej chwili przez władze pakistańskie w związku z atakami w Lahore i w Kohacie. – powiedział w czwartek szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Chciałbym pogratulować władzom Pakistanu ujęcia niebezpiecznego terrorysty - powiedział jeszcze Sikorski.

Sikorski dodał także, że ma nadzieje, iż teraz siły pakistańskie dotrą do innych terrorystów zamieszanych w zabójstwo Polaka.

28 września 2008 terroryści uprowadzili polskiego inżyniera, pracownika Geofizyki Kraków 100 kilometrów od stolicy Pakistanu Islamabadu. Porywacze zabili towarzyszących mu pakistańskich dwóch kierowców oraz ochroniarza. 7 lutego talibowie poinformowali, że zabili Polaka, a 8 lutego ujawnili nagranie wideo, na którym widać moment egzekucji.

Źródła[edytuj]