2009-06-24: Bagdad: wybuch bomby zabił 61 osób

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Terroryzm
Wikinews tag terrorism.jpg
Misja stabilizacyjna w Iraku
PiractwoWojna z terroryzmem
środa, 24 czerwca 2009
Wikinews
Dowiedz się więcej

W dzisiejszym wybuchu bomby w stolicy Iraku zginęło 61 osób.

Do eksplozji doszło w wschodniej dzielnicy Sadra. Bomba przymocowana do motocykla wybuchła podczas przejazdu przez tamtejszy rynek obok targowiska. W wyniku tego zdarzenia 52 osób zmarło, 116 odniosło rany. Stało się to na sześć dni przed wycofaniem się wojsk amerykańskich z dużych irackich miast. Całkowicie Amerykanie Irak maja opuścić do 2012 roku.

Dziś doszło także do eksplozji w Mosulu i Kirkuku. W obu miastach wybuchły po dwie bomby. W pierwszym mieście w pierwszej eksplozji zginął policjant, inny odniósł rany; w wybuchu samochodu-pułapki ranny został iracki żołnierz. Z kolei w Kirkuku w pierwszym wybuchu ranni zostali trzej pracownicy czyszczący ulice. Do eksplozji doszło gdy jeden pracownik opróżniał kosz na śmieci w którym umieszczona była bomba; w drugim wybuchu zginął terrorysta, który chciał podłożyć materiał wybuchowy.

22 czerwca doszło do aż sześciu wybuchu bomb w różnych dzielnicach Bagdadu. Wówczas zginęło 15 osób, ranne zostały 74 osoby.

Z kolei 20 czerwca miał miejsce najkrwawszy zamach terrorystyczny w 2009 roku. Pod Kirkukiem w wybuchu bomby zginęły 72 osoby.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]