2009-06-21: Katedra płocka dziękuje i żegna ks. Janusza Filarskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 21 czerwca 2009

W płockiej bazylice katedralnej miała dziś miejsce uroczystość pożegnania jej dotychczasowego proboszcza ks. Janusza Filarskiego. Odchodzący duszpasterz po raz ostatni odprawił mszę św. w intencji parafian.

Obrzędy pożegnania miały miejsce po zakończeniu liturgii. W imieniu najbliższych współpracowników podziękowania złożyli księża wikariusze. Następnie kolejno do ks. Filarskiego podchodzili przedstawiciele poszczególnych grup działających przy katedrze. Przypomnieli oni m.in. prace gospodarcze wykonane w minionych sześciu latach kiedy urzędował dotychczasowy proboszcz. Dokonano wtedy m.in. kompleksowych remontów prezbiterium katedralnego, dwóch bocznych ołtarzy, kaplicy Najświętszego Sakramentu, zakrystii i frontonu bazyliki. Życzenia zwieńczył śpiew Życzymy, życzymy w wykonaniu chóru Pueri Cantores Plocenses, po czym odchodzący duszpasterz wygłosił krótkie przemówienie. Zawarł w nim podziękowania i poprosił o dalszą modlitwę w swojej intencji. Wierni zgromadzeni w katedrze odwdzięczyli się z kolei proboszczowi długimi oklaskami na stojąco.

Ks. Janusz Filarski - doktor prawa kanonicznego i kanonik gremialny kapituły płockiej - proboszczem parafii katedralnej w Płocku był od 2003 r. W czerwcu br. biskup płocki Piotr Libera na jego prośbę mianował go proboszczem parafii św. Barbary w Chrostkowie. Nowym proboszczem katedry został z kolei ks. kan. dr Marek Zawadzki, który swój urząd obejmie w lipcu.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości