2009-04-11: ''Inka'' wyszła po 8 latach na wolność

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawo i przestępczość
N icon law and crime.png
sobota, 11 kwietnia 2009

Halina G. pseudonim Inka po ośmiu latach opuściła areszt na warszawskim Grochowie. W 2001 r. została skazana za pomoc w zabójstwie byłego ministra sportu Jacka Dębskiego.

Została ona skazana wyrokiem sądu na osiem lat więzienia. Odsiedziała cały wyrok bez jednego dnia. Były minister sportu zginął w 2001 roku, a "Inka" miała wyprowadzić go z warszawskiej restauracji i wystawić mordercy. Kobieta jest jedyną żyjącą dziś osobą, związaną ze zbrodnią - dwaj inni sprawcy, Jeremiasz Barański "Baranina" i Tadeusz Maziuk "Sasza", popełnili samobójstwo w więzieniu.

"Inka" dostała najniższą możliwą karę przewidzianą za morderstwo. Sąd nie zgodził się jednak na nadzwyczajne złagodzenie wyroku, o które wnioskowali obrońcy i prokuratura, która doceniła informacje przekazane przez Halinę G.

Pełnomocnik rodziny Jacka Dębskiego , mec. Andrzej Werniewicz, uważa, że Halina G. nadal nie powiedziała wszystkiego, co wie na temat zabójstwa byłego ministra sportu. - Moim zdaniem ona cały czas ukrywa nazwisko faktycznego zabójcy byłego ministra - mówi.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości