Przejdź do zawartości

2009-01-20: TVP i Polsat zainteresowane Euro 2012

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 20 stycznia 2009
Euro 2012

Telewizja Polska i Polsat stanęły do wyścigu o prawa medialne do piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku wspólnie zorganizują Polska i Ukraina. UEFA proces sprzedaży praw medialnych do Euro-2012 rozpoczęła przed miesiącem. 20 stycznia minął termin zgłoszeń wszystkich zainteresowanych stacji telewizyjnych z poszczególnych krajów.

"W wyznaczonym terminie zarejestrowaliśmy się jako zainteresowani nabyciem praw do mistrzostw Europy w 2012 roku" - poinformował PAP dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski.

Zgłoszenie potwierdził również rzecznik grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk. "UEFA oczekiwała na razie wyrażenia wstępnego zainteresowania tymi prawami i Polsat takie złożył. W najbliższym czasie chętni mają otrzymać więcej szczegółowych informacji na temat przetargu" - powiedział PAP Matwiejczuk.

Pokazywaniem ME-2012 nie jest zainteresowany TVN. "To decyzja zgodna z przyjętą wiele lat temu linią stacji. Sport nie elementem, na którym opiera się nasz program" - powiedział PAP rzecznik stacji Karol Smoląg.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]