Przejdź do zawartości

2012-06-14: Euro 2012: Włochy zremisowały z Chorwacją 1:1

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 14 czerwca 2012
Chorwaccy kibice śpiewający przed meczem
Chorwaccy i polscy kibice razem śpiewający przed meczem
Skład meczu

14 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Poznaniu został rozegrany mecz drugiej kolejki grupy C fazy grupowej Euro 2012, w którym Chorwacja zmierzyła się z Włochami. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla Włoch strzelił Andrea Pirlo w 39 minucie meczu, zaś dla Chorwatów odpowiedział w 72 minucie Mario Mandžukić.

Podczas meczu sędziujący Howard Webb pokazał 2 żółte kartki; dostali je Włosi Thiago Motta i Riccardo Montolivo oraz Chorwat Gordon Schildenfeld.

Podczas meczu chorwaccy kibice kilka razy wrzucili na murawę race, w wyniku czego musiał on być na krótko przerywany. Pogoda była pochmurna i zdarzały się przelotne opady deszczu, jednak pod stadionem na długo przed meczem gromadziły się tłumy kibiców. Wśród nich zdecydowanie dominowali Chorwaci, którzy przybyli co najmniej kilkukrotnie liczniej niż Włosi.

Pod stadionem można było się zaopatrzyć we wszystko, co potrzebne kibicom, od akcesoriów do dopingowania swoich drużyn po wejściówki na mecz. Ci, którzy nie zdołali nabyć biletów w oficjalnej sprzedaży, mieli okazję nabyć je bezpośrednio przed meczem, gdyż pod stadionem nie brakowało "koników", którzy handlowali w drugim obiegu. Ceny takich biletów wahały się w granicach 80-200 euro (za vipowskie nawet kilkaset), choć ci drożsi byli skłonni mocno obniżać swoje ceny, zwłaszcza gdy do meczu pozostawało coraz mniej czasu. Podstadionowi restauratorzy też postanowili skorzystać z okazji do zarobku i kiełbasy sprzedawali po 4 euro / 16 zł. Chętnych jednak nie brakowało. Na miejscu zaopatrzyć się można było nie tylko w szaliki i inne akcesoria do kibicowania, które sprzedawano zarówno na oficjalnym stoisku na terenie stadionu, jak i w strefie poza nim, głównie na zasadzie handlu obnośnego. Chętni mieli również okazję do pomalowania twarzy dowolnymi kolorami.

Do rozegrania w Poznaniu zaplanowano łącznie 3 mecze: pierwszy odbył się 10 czerwca i Chorwacja pokonała w nim Irlandię 3:1, a trzeci - pojedynek Włoch i Irlandii został przewidziany na 18 czerwca.

Fotorelacja

[edytuj | edytuj kod]