2008-09-22: Maciej Zientarski nie może jeszcze zeznawać

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 22 września 2008

Dziennikarz nie może jeszcze być przesłuchiwany w sprawie wypadku ferrari. Lekarze uznali, że nie pozwala mu na to jego stan zdrowia.

Opinia biegłego trafiła do warszawskiej prokuratury pod koniec zeszłego tygodnia. Wynika z niej, że na razie Maciej Zientarski nie może być przesłuchiwany. Kolejne badania będzie musiał wykonać za trzy miesiące.

W następnym tygodniu prawdopodobnie zapadnie decyzja, czy w związku z tą opinią śledztwo zostanie zawieszone. Teraz z opinią biegłego musi się zapoznać prokurator.

Przypomnijmy, w lutym tego roku, na warszawskim Mokotowie, rozpędzone ferrari uderzyło w wiadukt. Za kierownicą najprawdopodobniej siedział Zientarski. Jego kolega, Jarosław Zabiega, który również uczestniczył w wypadku, zginął na miejscu. Zientarski przez długi czas przebywał w śpiączce, niedawno opuścił szpital.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Maciej Zientarski nie może jeszcze zeznawać”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).