2008-09-10: Będzie ustawa o kastracji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
środa, 10 września 2008
Wikinews
Dowiedz się więcej

Jak zapowiada minister zdrowia Ewa Kopacz, najpóźniej za miesiąc trafi do Sejmu projekt ustawy o przymusowej kastracji pedofili-recydywistów. Jednak, jak dodała, intencją jest, by za miesiąc ustawa była już dawno przegłosowana. Przyspieszenie prac nakazał Donald Tusk.

Nie mam skrupułów, w pełni popieram radykalizm premiera w tej sprawie – powiedziała Ewa Kopacz. Projekt, który już trafił do premiera, przygotowały wspólnie resorty zdrowia i sprawiedliwości.

Chcieliśmy raz na zawsze rozwiązać ten problem. Jeśli ktoś skrzywdził dziecko na całe życie, to nie mam w tym przypadku skrupułów, w pełni popieram premiera w takim radykalizmie – powiedziała Kopacz. – Teraz sąd może, ale nie musi skierować pedofila na leczenie. Ale nie będzie już takiej możliwości. Wyrokiem sądu pedofil będzie się musiał leczyć. Najpierw jednak centralny instytut seksuologii sądowej orzeknie o stanie pacjenta, np. czy jest recydywistą – dodała minister.

Najprawdopodobniej nie będzie żadnego problemu z przegłosowaniem ustawy o farmakologicznej kastracji, bo ujawniony ostatnio przypadek dziewczyny gwałconej przez ojca, wywołał naprawdę duże poruszenie wśród polityków.

Sam premier powiedział, że komuś kto jest "kreaturą" i "zwyrodnialcem" nie powinno przysługiwać żadne prawo wyboru. Taki ktoś powinien być właśnie przymusowo skierowany do kastracji farmakologicznej. - Na świecie takie środki stosuje się za zgodą pacjenta. Odnoszę wrażenie, że słowo pacjent jest nadużyciem wobec takich zwyrodnialców, dlatego zleciłem radykalne przyspieszenie prac – powiedział we wtorek na konferencji prasowej.

Źródła[edytuj]