2008-01-11: Zakopane: zamknięto nielegalną rozlewnię alkoholu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 11 stycznia 2008

Zakopiańska Straż Graniczna odkryła nielegalną rozlewnię alkoholu działającą na Olczy w Zakopanem. Zatrzymano rekordową ilość alkoholu.

W środę 9 stycznia Straż Graniczna skontrolowała Audi A6, z lubelskimi tablicami rejestracyjnymi, stojącym na jednej z zakopiańskich posesji. Wylegitymowano 33-letniego mężczyznę, który wnosił do samochodu kartony ze spirytusem. Okazało się, że w bagażniku auta znajdowało się kilkadziesiąt butelek alkoholu bez znaków akcyzy, oraz podobna ilość paczek papierosów, przemyconych z Ukrainy. Podczas przeszukania nieruchomości należącej do 43-letniego zakopiańczyka odkryto nielegalną rozlewnię alkoholu, działającą na dużą skalę. W skandalicznych warunkach spirytus był rozlewany z plastikowych zbiorników do butelek i rozwożony do różnych miejscowości w Polsce.

Wartość zatrzymanego alkoholu (ok. 7 tys. litrów) szacowana jest na 600 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani. W piątek 11 stycznia 2007 usłyszeli zarzut naruszenia art. 65 kodeksu karnego skarbowego, mówiący o nielegalnym posiadaniu i rozprowadzaniu towarów bez akcyzy. Mogą zostać ukarani pozbawieniem wolności do dwóch lat.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości