Przejdź do zawartości

2008-01-09: Jeremy Clarkson stracił 500 funtów po upublicznieniu danych dotyczących konta bankowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 9 stycznia 2008

BBC poinformowało, że Jeremy Clarkson (prezenter Top Gear) chcąc udowodnić, że zamieszanie w związku z zagubieniem danych 25 mln osób, które były przechowywane na dyskach komputerowych było "niepotrzebną histerią", stracił pieniądze po upublicznieniu swoich danych dotyczących konta bankowego.

Informacje na temat konta - numer konta i numer rozliczeniowy banku - zostały opublikowane w gazecie "The Sun". Na łamach pisma udzielił również informacji jak znaleźć jego adres: "I nie będziecie mogli zrobić nic poza wpłaceniem pieniędzy na moje konto. Niemożliwe, abyście mogli je wypłacać. Słowo honoru".

Następnie okazało się, że jeden z czytelników dokonał przelewu opiewającego na kwotę 500 funtów, z jego konta na konto organizacji charytatywnej.

"Rano otworzyłem wyciąg z mojego konta i zobaczyłem, że ktoś wydał stałe polecenie przelewu na sumę 500 funtów. Bank nie może stwierdzić, kto to zrobił z powodu przepisów o ochronie danych osobowych. Nie może też zapobiec kolejnym tego typu sytuacjom. Myliłem się i zostałem ukarany" - stwierdził prezenter.

Źródła[edytuj | edytuj kod]