Przejdź do zawartości

2007-11-21: Włochy: kobieta aresztowana za sprzedaż napoi i maści miłosnych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 21 listopada 2007
Tajwan, uliczny wróżbiarz

We Włoszech w San Remo oskarżono 75-letnia kobietę, podającą się za wróżkę o to, że przez 20 lat sprzedawała jednej z klientek napoje i maści miłosne. Miały one przyczynić się do znalezienia wymarzonego mężczyzny. Klientka zapłaciła jej w sumie dziesiątki tysięcy euro.

Wróżka reklamowała się, że posiada "magiczne moce". Zajmowała się ona sprzedażą "magicznych środków" od 1984 roku. Były to bezwartościowe zioła, pomady i proszki. Akt oskarżenia obejmuje jednak jej działalność od 2000 roku, gdyż wcześniejsze czyny przedawniły się.

Podczas dochodzenia sądowego okazało się, że pokrzywdzona nie posiada dowodów przestępstwa czyli pokwitowań pocztowych przekazów pieniężnych. Stało się tak, gdyż wróżka przekonała ją, że aby zadziałała "magia" musi odesłać jej potwierdzenia nadania.

W ogłoszonym niedawno raporcie Konfederacji Włoskich Przedsiębiorców Confesercenti mówiącym o włoskiej mafii stwierdzono, że duży procent w dochodach tej organizacji przestępczej stanowią usługi wróżbitów, sprzedaż "magicznych" leków i chiromancja.

Źródła[edytuj | edytuj kod]