2007-07-08: Pracownik Kancelarii Prezydenta aresztowany

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 8 lipca 2007
N icon law and crime.png
Artur Piłka
Kancelaria Prezydenta RP

Artur Piłka został aresztowany pod zarzutem wprowadzania do obiegu substancji odurzających. Taką informację podał do wiadomości Maciej Łopiński, sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta.

Kancelaria o podejrzeniach wobec Artura Piłka miała wiedzieć już od maja. Jednak nie podjęto żadnych kroków dyscyplinarnych wobec podejrzanego, by wesprzeć służby w prowadzonym śledztwie.

Łapiński zapytany o to dlaczego ujawnił nazwisko zatrzymanego powiedział, że rozmawiał w tej sprawie ze Zbigniewem Ziobro i nazwisko może podać ponieważ nie postawiono Piłce jeszcze zarzutów. Minister sprawiedliwości ujawnił też, że sprawa dotyczy kokainy.

W KP Artur Piłka był odpowiedzialny za sprawy związane ze sportem. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu, był wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz prezesem Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego.

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta brzmi następująco:

Cquote1.svg W dniu dzisiejszym organa ścigania zatrzymały Artura Piłkę, pracownika Kancelarii Prezydenta RP. Od końca maja br., tj. od powzięcia wiadomości o prowadzonym postępowaniu, Kancelaria ściśle współpracowała z Policją w celu pełnego wyjaśnienia sprawy. W rozmowach z ministrami Januszem Kaczmarkiem i Zbigniewem Ziobro Prezydent RP podkreślał, że z uwagi na fakt zatrudnienia Artura Piłki w Kancelarii Prezydenta RP sprawa powinna być prowadzona ze szczególną determinacją i pryncypialnością. Na prośbę Policji, dla dobra śledztwa Artur Piłka nie został odwołany z pełnionego stanowiska doradcy ds. sportu aż do dnia zatrzymania. Dziś Prezydent RP podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu Artura Piłki z pełnionej funkcji. Cquote2.svg

Źródła[edytuj | edytuj kod]