2007-06-17: 4 tysiące wiadomości w serwisie Wikinews

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 17 czerwca 2007
Logo Wikinews
Logo Wikinews

Polskojęzyczna edycja serwisu Wikinews przekroczyła właśnie próg czterech tysięcy wiadomości. Artykułem, który pojawił się jako czterotysięczny, okazała się wiadomość o zwycięstwie Bułgarii nad Chinami w siatkarskiej Lidze Światowej napisana 3 minuty po północy 17 czerwca. Napisanie kolejnego tysiąca wiadomości zajęło wikireporterom 4 miesiące.

W ostatnim tysiącu artykułów znalazły się relacje z aż trzech wyścigów kolarskich, Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, Giro d'Italia 2007 oraz DHL Bałtyk - Karkonosze Tour 2007. Czytelnicy Wikinews mogli liczyć na codzienne newsy z tych wyścigów. Jak zwykle wiele miejsca w portalu było poświęcone wiadomościom ze świata polityki, zarówno polskiej jak i zagranicznej. Wśród artykułów nie zabrakło także materiałów autorskich napisanych przez Wikireporterów.

Polska wersja Wikinews jest najmniejszym z polskich projektów Wikimedia, jednak jest to trzeci pod względem liczby artykułów projekt, biorąc pod uwagę wszystkie wersje językowe Wikinews. W polskim Wikinews nie ma zbyt wielu redaktorów. Zaledwie 2-3 osoby miesięcznie mają ponad 100 edycji, jednak zaczyna wzrastać liczba okazjonalnych redaktorów, którzy dokonują w miesiącu co najmniej 5 edycji.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]