2007-06-10: Roman Bronis wygrał wyścig DHL Bałtyk - Karkonosze Tour

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Portal:DHL Bałtyk - Karkonosze Tour 2007
Najnowsze artykuły:
Etapy
Zobacz też:niedziela, 10 czerwca 2007

Słowak Martin Riska z grupy Swiag-Teka wygrał ostatni, ósmy etap wyścigu DHL Bałtyk - Karkonosze Tour z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry. W całym wyścigu triumfował jego rodak Roman Bronis (DHL-Author).

Martin Riska (Swiag-Teka) wygrał 8. etap dzięki udanej ucieczce sześcioosobowej grupki, która na trasie miała przewagę dochodzącą do minuty, jednak w końcówce peleton ambitnie gonił kolarzy z przodu i w efekcie na mecie stracił tylko 10 sekund.

Przypomnijmy, że dzisiejszy zwycięzca etapowy był liderem wyścigu od 1. do 6. etapu, na którym stracił żółta koszulkę na rzecz swojego rodaka, Romana Bronisa.

Bronis wygrał wyścig dzięki dobrej jeździe na czas pod przełęcz Okraj (uległ tylko Romanikowi, gdzie nadrobił wiele nad innymi kolarzami z czołówki, która ukształtowała się na pierwszym etapie kończącym się w Pyrzycach. Drugi w klasyfikacji generalnej pozostał Rosjanin Alexey Kunshin (Team Premier), a dopiero trzeci ukończył wyścig najlepszy z Polaków - Mateusz Mróz z ekipy CCC Polsat Polkowice. Czwarty zakończył rywalizację dzisiejszy bohater etapu - Martin Riska.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj | edytuj kod]