2007-06-10: Marcin Sapa wygrał 7. etap Bałtyk-Karkonosze Tour 2007

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Portal:DHL Bałtyk - Karkonosze Tour 2007
Najnowsze artykuły:
Etapy
Zobacz też:niedziela, 10 czerwca 2007

Marcin Sapa z grupy DHL-Author wygrał siódmy etap wyścigu DHL Bałtyk - Karkonosze Tour. Liderem pozostał jego kolega z ekipy Słowak Roman Bronis.

Zwycięstwo Sapy w Bolkowie to kolejny sobotni sukces drużyny DHL prowadzonej przez Zbigniewa Szczepkowskiego. Rano Radosław Romanik wygrał jazdę indywidualną na czas na przełęcz Okraj, a Roman Bronis zdobył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na rundach w Bolkowie wbrew zapowiedziom nie oglądaliśmy na mecie mocno porozrywanego przez premię górską w Pastewniku peletonu. Duży wpływ na to miała zapewne pogoda, która była zupełnie inna od tej przy której kolarze wspinali się na Przełęcz Okraj. Bolków przywitał kolarzy padającym deszczem i silnym wiatrem. Wydarzyło się kilka kraks, a najpoważniej poszkodowany został Wojciech Ziółkowski (Weltour), który został odwieziony do szpitala.

Marcin Sapa zameldował się na kresce o jedynie 3 sekundy przed ponad 40-osobową grupą, z której najszybszy był Robert Radosz z ekipy Action-Uniqa, a trzecie miejsce na etapie zajął Czech Jan Faltynek jeżdżący w barwach NCH Team Cube.

W klasyfikacji generalnej ułożonej przez poranną czasówkę nie zaszły większe zmiany. Liderem pozostaje Bronis przed Rosjaninem Alexeyem Kunshinem i najlepszym z Polaków - Mateuszem Mrozem z CCC Polsat Polkowice.

Źródła[edytuj | edytuj kod]