2006-12-18: Aresztowano podejrzanego w związku z serią zabójstw prostytutek w Ipswich

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 18 grudnia 2006
Lokalizacja miejscowości Ipswich w Anglii. To tu doszło do serii morderstw na tle seksualnym

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o dokonanie mordu na 5 prostytutkach na terenie miasta Ipswich, we wschodniej Anglii. 37-letni Tom Stephens, pracownik supermarketu, został aresztowany w swoim domu o 0720 GMT (8:20 czasu warszawskiego) w poniedziałek, w Trimley St Martin, w pobliżu drogi A14 prowadzącej z Ipswich do Felixstowe. Na obszarze 10 mil od Ispwich odnaleziono nagie ciała 5 kobiet w wieku od 19 do 25. Wszystkie kobiety najprawdopodobniej padły ofiarą podejrzanego.

Ofiarą Toma Stephensa padły: Gemma Adams, Anneli Alderton, Tania Nicol, Paula Clennell i Annette Nicholls. Pracowały one jako prostytutki przy drodze A14.

Obecnie podejrzany znajduje się na jednym z posterunków w Suffolk. Zostanie on przesłuchany przez detektywów jeszcze dziś. Wszystkie procedury są w toku, w związku z tym policja nie będzie podawać dalszych komentarzy w tej sprawie.

Jego mieszkanie, w Jubilee Close, Trimley St Martin było wcześniej przeszukane przez policję w związku z dochodzeniem w tej sprawie. Kilka przedmiotów należących do 37-latka zostały zabrane do zbadania.

Tło wydarzeń[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze ciało odnaleziono 2 grudnia przy strumyku w Hintlesham, Suffolk. Były to zwłoki zaginionej 15 listopada p. Adams, 25. Zwłoki Tani Nicol odnalazł patrolujący policjant w Copdock Mill, okolice Ipswich, 8-ego grudnia. Panna Nicol, 19, ostatnio była widziana jak wychodzi z domu w Ipswich 30 października.

W lesie w Nacton znaleziono ciało Anneli Alderton, 24, 10 grudnia.

12 grudnia detektywi odnaleźli zwłoki Paulai Clennell, 24, oraz Annette Nicholls, 29, wokolicach wioski Levington.

Źródła[edytuj | edytuj kod]