2006-10-02: Pensylwania: 6 ofiar masakry w szkole amiszów; sprawca popełnił samobójstwo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 2 października 2006

32-letni kierowca Charles Carl Roberts IV zabił 3 dziewczynki, po czym popełnił samobójstwo w hrabstwie Lancaster w Pensylwanii. Do masakry doszło w szkole podstawowej prowadzonej przez amiszów. Osiem kolejnych dziewczynek w stanie krytycznym odwieziono do szpitala; jedna z nich zmarła.

Sprawca wtargnął do szkoły ok. godziny 10 czasu lokalnego. Wypuścił ciężarną nauczycielkę oraz wszystkich chłopców, dziewczynki wziął jako zakładników. Podczas negocjacji z policją napastnik otworzył ogień do dziewczynek ustawionych pod tablicą. Policjanci, którzy natychmiast weszli do środka, zastali ciała 3 dziewczynek oraz napastnika. Wg rzecznika policji jedna z dziewczynek zmarła w ramionach policjanta.

Sprawca zostawił list samobójczy w którym sprawca nawiązywał do „wypadku, który zdarzył się 20 lat temu”. Policja nie podała więcej szczegółów. Dzisiejsza masakra jest trzecim aktem przemocy w amerykańskich szkołach w ciągu ostatniego tygodnia. W poprzednich zginęła 16-letnia dziewczyna i napastnik w liceum w Kolorado oraz nauczyciel w liceum w Wisconsin.

Źródła[edytuj | edytuj kod]