Przejdź do zawartości

2006-06-20: Mundial 2006: Kostaryka 1-2 Polska

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 20 czerwca 2006
Kostaryka Polska
MŚ grupa A · FIFA World Cup Stadion (Hanower) · 20 czerwca 2006 · godz. 16.00 · Widzów: 43000 · Sędzia: Shamsul Maidin (Singapur)
1 - 2
(1-1)

Gomez 24'

Bosacki 32' 66'

Porras, Drummond, Gonzalez, Umana, Marin, Bolanos, Solis, Centeno, Badilla, Wanchope, Gomez Boruc, Baszczyński, Bąk, Bosacki, Żewłakow, Krzynówek, Szymkowiak, Smolarek, Radomski, Jeleń, Żurawski
Trener: Alexandre Guimaraes Trener: Paweł Janas
Kartki: Umana 17'
Marin 47+'
Gomez 47+'
Badilla 56'
Gonzalez 76'
Kartki: Radomski 18'
Bąk 24'
Żewłakow 29'
Baszczyński 60'
Boruc 91+'


We wtorek w Hanowerze w meczu grupy A Kostaryka przegrała z Polską 1-2.

Pierwszą okazję do strzelenia gola miał w 17. minucie Maciej Żurawski. Jego strzał z rzutu wolnego przeleciał nad poprzeczką kostarykańskiej bramki. Przy okazji, pierwsze kartki w tym meczu otrzymali Michael Umana i Arkadiusz Radomski.

W 24. minucie Jacek Bąk faulował Paulo Wanchope, za co dostał żółtą kartkę. Potem, Ronald Gomez zamienił na bramkę podyktowany po tym faulu rzut wolny - piłka strzelona po ziemi minęła mur obrońców i przeszła pod polskim bramkarzem. W 29. minucie żółtą kartkę zobaczył Michał Żewłakow.

Odpowiedź Polaków nadeszła w 33. minucie. Maciej Żurawski dośrodkował z rzutu rożnego do Bartosza Bosackiego, a ten zdobył wyrównującego gola.

Przed samym końcem pierwszej połowy, żółte kartki zobaczyła dwójka kostarykańskich zawodników - Luis Marin i Ronald Gomez.

Po przerwie na boisku za Macieja Żurawskiego pojawił się Paweł Brożek. Polski zespół usiłował wbić kolejnego gola Kostarykanom, ale słabe strzały nie stanowiły większego zagrożenia Jose Porrasowi. W 56. minucie żółtym kartonikiem ukarany został Gabriel Badilla.

Gdy do końca spotkania zostało pół godziny, żółtą kartkę zobaczył Marcin Baszczyński. Cztery minuty później Mariusz Lewandowski zastąpił w polskiej drużynie Radomskiego.

W 66. minucie z rzutu wolnego w pole karne Kostaryki dośrodkowywał Jacek Krzynówek. Do piłki doskoczył Bosacki i głową umieścił ją w bramce.

Po stracie drugiej bramki Kostarykanie nie zrezygnowali z walki o remis. Nie potrafili jednak oddać celnego strzału na naszą bramkę, gdyż wreszcie dobrze i uważnie grała defensywa na czele z rozgrywającym mecz życia Bosackim.

W 70. minucie Alexandre Guimaraes rozpoczął dokonywanie zmian w swoim zespole. Najpierw na rzecz Harolda Wallace'a boisko opuścił Jervis Drummond, następnie za Cristiana Bolanosa wszedł Alvaro Saborio, a na końcu Carlos Hernandez zmienił Ronalda Gomeza.

W 81. minucie Gomez strzałem z rzutu wolnego trafił w mur. Później, Wanchope pokonał Artura Boruca, ale był na spalonym i bramka nie została uznana.

W 85. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Rasiak, który zastąpił Euzebiusza Smolarka. Pod koniec meczu sędzia pokazał żółte kartki Leonardo Gonzalezowi i Borucowi.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Mistrzostwa świata w piłce nożnej FIFA - Niemcy 2006

Ta wiadomość jest związana z Mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2006 roku.

Odwiedź Portal Mundial 2006 lub przejrzyj kategorię MŚ w Piłce Nożnej 2006.

Zobacz też: wyniki fazy grupowej, sytuację w grupach, fazę pucharową, strzelców, chronologiczną listę meczów.