Przejdź do zawartości

2006-06-19: Mundial 2006: Arabia Saudyjska 0-4 Ukraina

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 19 czerwca 2006
Arabia Saudyjska Ukraina
MŚ grupa H · FIFA World Cup Stadion (Hamburg) · 19 czerwca 2006 · godz. 18.00 · Widzów: 50000 · Sędzia: Graham Poll (Anglia)
0 - 4
(0-2)

Rusol 4'
Rebrow 36'
Szewczenko 46'
Kaliniczenko 84'

Zaid, Dokhi, Tukar, Al Montashari, Sulimani, Al Ghamdi, Ameen, Noor, Khariri, Aziz, Al Kahtani Shovkovskiy, Nesmachniy, Rusol, Sviderskiy, Tymoschuk, Shelayev, Gusev, Rebrov, Kalinichenko, Shevchenko, Voronin
Trener: Paqueta Trener: Oleg Blokhin
Kartki: Dokhi 41'
Al Ghamdi 57'
Kariri 73'
Kartki: Niesmacznyj 22'
Kaliniczenko 77'
Swiderski 89'


W poniedziałek w Hamburgu w meczu grupy H Arabia Saudyjska przegrała z Ukrainą 0-4.

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego, nad Hamburgiem padał deszcz. Z tego powodu murawa stadionu była śliska.

Ukraina objęła prowadzenie już w czwartej minucie. Po wykonaniu drugiego rzutu rożnego przez Maksyma Kalinichenko piłkę w siatce umieścił Andrij Rusol.

Po upływie dwunastu minut meczu, Ukraina wywalczyła trzy rzuty rożne pod rząd. W 13. minucie piłka po strzale Szewczenki została wybita z linii bramkowej przez Ahmeda Dokhi.

W 22. minucie Niesmacznyj dostał żółtą kartkę. Tymczasem znowu zaczął padać deszcz. Warunki na boisku sprawiały piłkarzom obydwu drużyn problemy z utrzymaniem równowagi.

W 36. minucie Rebrow strzałem z około dwudziestu metrów umieścił piłkę w bramce. Arabski bramkarz Zaid był bez szans przy tym strzale - stał po przeciwnej stronie bramki. W 41. minucie Ahmed Dokhi zobaczył żółtą kartkę.

Po przerwie, Andrij Szweczenko strzelił gola głową po dośrodkowaniu Kaliniczenki z rzutu wolnego.

W 55. minucie w drużynie Arabii Saudyjskiej nastąpiła podwójna zmiana - za Ammena wszedł Al Hawsawi, a Dokhiego zastąpił Khathran. Dwie minuty później, za próbę wymuszenia rzutu karnego, żółtą kartkę dostał Omar Al Ghamdi. Zawodnik probował wytłumaczyć sędziemu, że to nie było celowe, a jedynie poślizgnął się na trawie.

W 71. minucie z boiska zszedł Rebrow, a na jego miejscu pojawił się Rotan. Chwilę później Saud Kariri dostał żółtą kartkę.

Trzynaście minut przed końcem spotkania żółty kartonik zobaczył Kaliniczenko. Na boisku pojawił się Sami Al Jaber, który zmienił Mohammeda Noora. Potem, Gusin zastąpił Woronina.

W 84. minucie po podaniu Szewczenki, Kaliniczenko pokonał arabskiego bramkarza. Przed samym końcem spotkania, autor ostatniej asysty zszedł z boiska, a na jego miejscu pojawił się Artem Milewski. Na koniec, żółtą kartką dostał Swiderski. Okazję do zdobycia kolejnej bramki miał Kaliniczenko, ale posłał piłkę nad poprzeczkę.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]


Mistrzostwa świata w piłce nożnej FIFA - Niemcy 2006

Ta wiadomość jest związana z Mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2006 roku.

Odwiedź Portal Mundial 2006 lub przejrzyj kategorię MŚ w Piłce Nożnej 2006.

Zobacz też: wyniki fazy grupowej, sytuację w grupach, fazę pucharową, strzelców, chronologiczną listę meczów.