Przejdź do zawartości

2006-06-18: Mundial 2006: Brazylia 2-0 Australia

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 18 czerwca 2006
Brazylia Australia
MŚ grupa F · FIFA World Cup Stadion (Monachium) · 18 czerwca 2006 · godz. 18.00 · Widzów: 66000 · Sędzia: Markus Merk (Niemcy)
2 - 0
(0-0)

Adriano 49'
Fred 90'

Dida, Cafu, Lucio, Juan, Roberto Carlos, Kaka, Emerson, Ze Roberto, Ronaldinho, Ronaldo, Adriano Schwarzer, Moore, Popovic, Neill, Chipperfield, Emerton, Grella, Sterjovski, Cahill, Culina, Viduka
Trener: Carlos Alberto Parreira Trener: Guus Hiddink
Kartki: Cafu 29'
Ronaldo 31'
Kartki: Emerton 13'
Cullina 39'


W niedzielę w Monachium w meczu grupy F Brazylia pokonała Australię 2-0.

Pierwsza połowa

[edytuj | edytuj kod]

Od pierwszych minut meczu obydwie drużyny zaczęły atakować. W trzeciej minucie Kaka po podaniu Ronaldo strzelił z około 20 metrów na bramkę Australii, jednak piłka przeleciała obok słupka. Dwie minuty minuty potem Viduka strzałem z dystansu trafił w światło brazylijskiej bramki.

W 9. minucie Australijczycy wywalczyli rzut rożny, ale Culina niedokładnie dośrodkował w pole karne. Minutę później, Moore zablokował strzał Adriano z trzydziestu metrów. Chwilę później Grella przed polem karnym faulowal Ronaldo. Brazylijczycy nie zdołali wykorzystać podyktowanego rzutu wolnego - Roberto Carlos posłał piłkę wysoko nad bramką Australii.

W 13. minucie Emerton po faulu na Roberto Carlosie próbował przekonać sędziego do swojej niewinności. Za niesportowe zachowanie otrzymał żółtą kartkę.

Po kwadransie od rozpoczęcia meczu, przy wykonywaniu rzutu rożnego przez Australijczyków, Cahill sfaulował Emersona. Trzy minuty później Ronaldinho próbował dośrodkować w pole karne australijskiego zespołu, ale obrońcy wybili piłkę i nie pozwolili zaatakować Brazylijczykom.

W 22. minucie atak przeprowadzała drużyna Australii, ale sędzia przyłapał Marka Vidukę na spalonym. Cztery minuty później szansę na strzelenie gola miał Ronaldinho, ale sam przewrocił się na piłce.

W 29. minucie Cafu po faulu na Cathillu otrzymał żółtą kartkę. Chwilę później, za strzał po gwizdku sędziego (odgwizdał spalonego) Ronaldo również został ukarany żółtą kartką.

Po pół godzinie gry, Australijczycy wywalczyli dwa rzuty z autu, jednak nie wynikły w nich żadne akcje. Do tej pory więcej strzałów na bramkę oddał zespół z Australii - 5 (o jeden więcej, niż po stronie brazylijskiej).

W 37. minucie Ronaldo, który był na polu karnym Australii, nie trafił w piłkę. Chwilę później, kontratak Brazylii przerwał Neill. Następnie Adriano chciał dośrodkować do Ronaldo, ale australijski obrońca głową odegrał piłkę do Marka Schwarzera.

W 39. minucie Cullina faulował Juana i otrzymał żółtą kartkę. Niedługo potem kontuzji doznał Tony Popovic. Gra została na chwilę przerwana, a następnie poszkodowany zawodnik został zastąpiony przez Marco Bresciano.

Trzy minuty później, Ronaldo posłał piłkę obok bramki Schwarzera. Potem Viduka okiwał Lucio przy rogu boiska, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę.

Przed samym końcem pierwszej połowy kontratak podopiecznych Parreiry został przerwany ręką brazylijskiego napastnika na polu karnym. W ostatniej minucie pierwszej części meczu Bresciano próbował zaskoczyć Didę, ale piłka po strzale australijskiego napastnika przeleciała niewiele nad poprzeczką.

W ciągu pierwszej połowy, Australiczycy oddali trzy cele strzały na bramkę, podczas gdy Brazylijczycy - ani jednego. Obydwie drużyny popełniły szesnaście fauli - dwanaście razy faulowali zawodnicy australijscy. Brazylia wywalczyła jeden rzut rożny i jeden wolny, natomiast Australia trzy rzuty rożne i ani jednego rzutu wolnego.

Druga połowa

[edytuj | edytuj kod]

Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęli Brazylijczycy. Ich dwie akcje przerwali Australijczycy - trzecia została zamieniona na bramkę. Ronaldinho podał prostopadle do Ronaldo, następnie zawodnik Realu Madryt przytrzymał chwilę piłkę i odegrał ją do Adriano, który lewą nogą strzelił gola.

W 54. minucie po piłkę po strzele Ronaldinho z rzutu rożnego wypiąstkował Schwarzer. Minutę później Australijczycy przeprowadzili kontrę - w sytuacji sam na sam był Bresciano, ale zbyt długo zwlekał z strzałem i piłkę spod nóg wybił mu Ze Roberto. Po chwili Harry Kewell zastąpił Cahilla.

Australiczycy kontynuowali atak na bramkę Brazylii. W 57. minucie Dida chcąc inerweniować wybiegł poza pole bramkowe. Po złapaniu piłki wypuścił ją z rąk wprost przed nogi australijskiego napastnika. Ten odegrał ją Kewellowi, który nie trafił do pustej bramki.

W 60. minucie Schwarzerowi udało się dojść do piłki szybciej niż Ronaldo, ale niefortunnie piąstkował i piłka wyszła na róg. Minutę później Ze Roberto zatrzymał wślizgiem kontratak w wykonaniu Kewella.

Tymczasem, gdy Brazylijczycy wycofywali piłkę do obrońców i bramkarza, na trybunach rozlegały się gwizdy kibiców, którzy oczekiwali ofensywnej gry.

W 69. minucie kolejną okazję do strzelenia bramki miał Kewell, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Potem, Guus Hiddink dokonał ostatniej zmiany w swoim zespole - John Aloisi wszedł za Craiga Moore. Dwie minuty później, Kaka oddał mocny strzał na bramkę Australii - pewnie bronił Schwarzer.

W 72. minucie Parreira dokonał podwójnej zmiany w swoim zespole. Robinho zmienił Ronaldo, a Gilberto Silva - Emersona. Gdy z boiska schodził Ronaldo, z trybun ponownie było słychać gwizdy. po chwili, Robinho strzelał zza pola karnego, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Australii.

W 77. minucie, po zamieszaniu na polu karnym, Robinho strzelał z woleja - Schwarzer z pewnymi problemami nogami obronił uderzenie. Trzy minuty później Bresciano nożycami oddał strzał na bramkę Brazylii. Dida w ostatniej chwili wyciągnął rękę i uchronił swój zespół od utraty gola.

Nadeszła 82. minuta i rzut wolny dla Brazyli. Piłka po strzale Roberto Carlosa dotknęła jednego z zawodników stojącego w murze - sędzia podyktował rzut rożny. Po jego wybiciu, Dida głową skierował futbolówkę w poprzeczkę. Potem, po strzale brazyliskiego napastnika, Schwarzer jedną ręką zatrzymał piłkę.

W 83. minucie Robinho dostał żółtą kartkę.

Następne minuty to seria ataków Australii. Dwukrotnie strzelał Viduka - najpierw piłka przeszła minimalnie obok słupka, potem po strzale głową - nad poprzeczką. W 88. minucie Fred zastąpił Adriano.

W 90. minucie Robinho uderzył piłkę w słupek australijskiej bramki, a dobił ją Fred. 2-0 dla Brazylii. Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy. W ostatniej minucie Kaka niecelnie strzelił na bramkę Schwarzera.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]


Mistrzostwa świata w piłce nożnej FIFA - Niemcy 2006

Ta wiadomość jest związana z Mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2006 roku.

Odwiedź Portal Mundial 2006 lub przejrzyj kategorię MŚ w Piłce Nożnej 2006.

Zobacz też: wyniki fazy grupowej, sytuację w grupach, fazę pucharową, strzelców, chronologiczną listę meczów.