Przejdź do zawartości

2005-09-18: Rozmowy w sprawie współpracy pomiędzy Time Warner i Microsoftem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 18 września 2005

Światowa prasa donosi, że największy na świecie producent oprogramowania komputerowego, koncern Microsoft, i Time Warner, właściciel AOL, rozmawiają o potencjalnej współpracy na rynku internetowym. Obie firmy odmówiły jednak komentarzy w tej sprawie. Źródła agencji Associated Press podają, że rozmowy nie są jeszcze zaawansowane.

Współpraca pomiędzy firmami oznaczała by m.in. zmianę systemu wyszukiwawczego AOL z Google na MSN Search. Microsoft skorzystałby także na komunikatorze internetowym należącym do AOL. AIM ma ponad 53 miliony zarejestrowanych użytkowników, podczas gdy MSN Messenger tylko 29 milionów.

Wcześniej obie firmy nie były tak skore do współpracy. W 2003 roku Microsoft zapłacił koncernowi Time Warner 750 milionów dolarów kary za monopolistyczne praktyki związane z promocją przeglądarki internetowej Internet Explorer.


link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
koncernu medialnego Time Warner

Time Warner to jeden z największych koncernów medialnych na świecie. Jest właścicielem m.in. magazynu People, telewizji informacyjnej CNN i płatnego kanału filmowego HBO, a także wytwórni filmowej Warner Bros. Na rynku internetowym gigant posiada m.in. największą firmę w USA oferującą dostęp do Internetu. W latach 90. koncern kupił także prawa do przeglądarki internetowej Netscape Navigator, odtwarzacza MP3 Winamp i komunikatora internetowego ICQ. Zeszłoroczne przychody firmy sięgają 42 miliardów dolarów.


link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
koncernu Microsoft

Microsoft to niekwestionowany lider na rynku systemów operacyjnych dla komputerów PC. Jego sztandarowym produktem jest Windows. Jest także producentem oprogramowania biurowego, sieciowego i edukacyjnego, gier komputerowych, sprzętu peryferyjnego oraz konsoli. Firma prowadzi także usługę dostępową Microsoft Network (MSN) i bezpłatną pocztę Hotmail. Udostępnia także komunikator internetowy MSN Messenger.

Źródło[edytuj | edytuj kod]