2005-05-23: Skandal w policji. Kalisz zapowiada swoją dymisję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 23 maja 2005
Prawo i przestępczość
N icon law and crime.png

Minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz zapowiedział swoją dymisję, jeśli powiązania między policjantami z Komendy Głównej Policji a gangiem napadającym na tiry, o czym pisze poniedziałkowa Gazeta Wyborcza, okażą się prawdziwe.

Dwa miesiące temu Centralne Biuro Śledcze otrzymało sygnał od tajnego współpracownika, o rzekomym poszukiwaniu przez gang napadający na tiry kupców na kradzione klimatyzatory. CBŚ przygotowało prowokację. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z gangsterami i udając potencjalnych kupców zamówili ciężarówkę z klimatyzatorami, a także broń i fałszywe dokumenty. Jak się okazało, wśród gangsterów którzy przyjechali na spotkanie z funkcjonariuszami CBŚ był policjant z Komendy Głównej Policji.

Wiceminister SWiA Andrzej Brachmański, zaprzeczył jakoby doszło do takiej sytuacji i zatrzymania jednego z funkcjonariuszy KGP, jak to określił 99 procent informacji zawartych w artykule to nieprawda.

Zapytany rano w Radiu TOK FM minister Kalisz odpowiedział, że cała sprawa jest już załatwiona i odmówił podania szczegółów ze względu na śledztwo. Wieczorem będzie rozmawiał z premierem Belką na temat swojej ewentualnej dymisji ze stanowiska.

Źródła[edytuj]

  • Brachmański o gangu w KGP: to nieprawda Gazeta.pl, 23 maja 2005
  • Kolejna afera w policji o2.pl, 23 maja 2005