Wikinews:Panel dyskusyjny Wikinews/Propozycja

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniższy tekst to przeniesiona z kawiarenki Wikinews dyskusja na temat samego sensu tego spotkania.

Zapis dyskusji w Kawiarence[edytuj]

Proponuję, by w najbliższej przyszłości odbyło się na kanale IRCowym coś na kształt "Panelu dyskusyjnego Wikinews" (nazwa - oczywiście do zmiany), w czasie którego przedyskutowany zostałby dalszy rozwój Wikinews, oraz podsumowanoby pół roku działalności polskiej edycji serwisu.

Proponuję, aby spotkanie to odbyło się w jedną z najbliższych niedziel (21.08 lub 28.08) w godzinach wieczornych (20.00-22.00). Do uczestnictwa w nim byłby zaproszony każdy użytkownik i twórca polskiego Wikinews, twórcy siostrzanych projektów Wikinews. Całość rozmowy byłaby zapisywana, po czym najciekawsze idee zostałyby zebrane i poddane dalszej dyskusji.

W grę wchodzi także data 19.08.2005, czyli dokładnie pół roku po uruchomieniu polskiej edycji językowej Wikinews.

Celem spotkania byłoby omówienie dalszej strategii rozwoju Wikinews, ustalenie celów serwisu na najbliższe pół roku oraz przedyskutowanie i podsumowanie jego działania w pierwszym półroczu istnienia.

Proponowane tematy:

  • Ustalenie biężących zadań i celów dla Wikinews
  • Ustalenie planu pracy i rozwoju na najbliższe pół roku
  • Przedyskutowanie obecnych problemów WN i poszukanie drogi do ich rozwiązania
  • Przedyskutowanie możliwych dróg pozyskania nowych współpracowników serwisu

Liczę, że moja propozycja spotka się z odzewem grona redakcyjnego. Sebastian Nanek 20:06, 15 sie 2005 (UTC)

to ja będę za, choć się pewnie dyskusji nie przysłużę jako trybik w wielkiej machinie rynku pracy... bo dziś nie powiem, czy jutro jeszcze na WN będę :( a i jako Ariok stretryczały stwierdzam, że świeże pomysły to miałem lata temu, a teraz mogę już tylko przytakiwać w takich dyskusjach. Swoją drogą marketingowa nazwa "Panel dyskusyjny Wikinews" :D ariok 20:16, 15 sie 2005 (UTC)
Za, chyba najlepiej w sobotę. Dariusz Siedlecki 20:20, 15 sie 2005 (UTC)
Mi kazda z tych dat odpowiada (chyba ze sie cos w najblizszej przyszlosci zmieni) Sebastian Nanek 20:29, 15 sie 2005 (UTC)
ja bym proponował niedzielę, bo z reguły w soboty jestem w innym stanie świadomości po odwiedzeniu sklepu monopolowego... ale oczywiście jak to w państwie demokratycznym bywa dostosuje się do reszty ariok 20:43, 15 sie 2005 (UTC)
Ok. stv 10:28, 16 sie 2005 (UTC)
Jeżeli chodzi o mnie - to tak:
  • do 25 sierpnia nie mogę mówić o stałym dostępie do komputera w godzinach wieczornych
  • w ogóle nie mogę mówić o pewnej dyspozycji w tym okresie - wszystko uzależnione jest od dostępu internetu za który odpowiada mój wielce szanowny (Oby Żył Wiecznie) provider
  • dwie godziny to zdecydowanie za mało żeby się rozkręcić, a co dopiero aby cokolwiek omowić. Proponuję zamiast jednego spotkania odbyć ich cykl.
Jeżeli nie będę mógł uczestniczyć w dyskusji (mała strata) to wypiszę efekty moich przemyśleń o Wikinews na moich stronach. Marshaü 12:45, 16 sie 2005 (UTC)
Ok, w tej idei chodzi mi przede wszystkim o to, ażeby możliwie jak najwięcej Wikireporterów spotkało się w jednym miejscu i przedyskutowało naprawdę palące problemy. Ten czas jest tylko umowny. Jak trzeba będzie, to ja moge siedzieć i do rana...

Dzięki za uwagi. Jeśli jeszcze ktoś się dopisze tutaj, to zaczynam "promocję" :) Sebastian Nanek 16:49, 16 sie 2005 (UTC)

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia 2005 o godzinie 20:00 (CEST). Zapraszam do udziału każdego, kto uważa, że może pomóc w rozwoju polskiej edycji Wikinews. Sebastian Nanek 08:20, 18 sie 2005 (UTC)

Poszukujemy osoby chętnej do poprowadzenia panelu dyskusyjnego. Sebastian Nanek 16:05, 18 sie 2005 (UTC)

Co mamy rozumieć poprzez prowadzenie? Marshaü 12:37, 19 sie 2005 (UTC)
Pilnowanie, aby dyskusja nie wymykała się spoza kontroli, przedstawienie kolejnych zagadnień do omówienia, ew. informowanie o obecnej sytuacji i wcześniejszych próbach dyskusji na dany temat. Ewentualnie także dbanie o późniejszy zapis dyskusji (podział logów na zagadnienia). Sebastian Nanek 14:38, 19 sie 2005 (UTC)