Przejdź do zawartości

W poniedziałek nadzwyczajna sesja rady gminy Kolbuszowa w sprawie przystąpienia do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Patryk Duszkiewicz i inni, sobota, 21 października 2023
Miejsce, w którym mają powstać dwa bloki

W poniedziałek (23 października 2023 roku) o 8:00 odbędzie się nadzwyczajna sesja rady gminy Kolbuszowa. Jej tematem będzie wyrażenie zgody na przystąpienie gminy do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Krajowy Zasób Nieruchomości Ziemi Podkarpackiej.

W trakcie sesji pod głosowanie zostaną poddane dwie uchwały: uchwała w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Krajowy Zasób Nieruchomości Ziemi Podkarpackiej oraz uchwała w sprawie zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Krajowy Zasób Nieruchomości Ziemi Podkarpackiej została powołana 3 lipca 2023. Jej udziałowcami są Krajowy Zasób Nieruchomości, miasto Rzeszów oraz gmina Nowa Dęba.

W ramach tejże inicjatywy ma powstać blok przy ulicy Wojska Polskiego, na działce nr 622/36. Według informacji przekazanych przez Michała Karkuta, radnego gminy, w budynku ma znajdować się około 40 mieszkań.

Ponieważ w Kolbuszowej brakuje mieszkań i wszelkie komercyjne inwestycje sprzedają się praktycznie "na pniu" to rozwiązanie wydaje się słuszną inicjatywą.

— Michał Karkut

Działka, na której ma zostać wybudowany nowy blok znajduje się tuż obok parceli nr 621/13, którą w ubiegłym roku sprzedano deweloperowi. Koszt transakcji wyniósł 3 060 244 zł. 20 września 2023 roku obecny właściciel działki, spółka Centro-Bud, złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę na niej budynku wielorodzinnego.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości