Przejdź do zawartości

Tobiszowski zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 22 maja 2024
Grzegorz Tobiszowski (2017)

21 maja 2024 roku w Onecie ukazał się artykuł, według którego Grzegorz Tobiszowski znęcał się nad partnerką. W konsekwencji Jarosław Kaczyński postanowił zawiesić Tobiszowskiego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości i rozpocząć procedurę usunięcia go z partii.

21 maja 2024 roku o godz. 20:03 w Onecie ukazał się artykuł zatytułowany (pisownia oryginalna) Europoseł PiS do partnerki: "jesteś k******ą szmatą". Ujawniamy wstrząsające nagrania z pijackiej awantury, który miał przedstawić drugą twarz Grzegorza Tobiszowskiego – twarz przemocowca.

Artykuł opisuje przemoc, jakiej dopuszczał się Grzegorz Tobiszowski wobec swojej żony. Opublikowano stenogramy z jednej z awantur, które pełne są wyzwisk i wulgaryzmów. Kiedy, będąc nietrzeźwym, zagroził swojej partnerce, ta wezwała policję, jednak wobec funkcjonariuszy polityk zachował się lekceważąco. O agresywnych zachowaniach Tobiszowskiego mieli rzekomo powiadamiać także jego była żona oraz sąsiedzi.

Tego samego dnia, kiedy ukazał się artykuł, o godz. 22:03 do sprawy na X (dawnym Twitterze) odniósł się rzecznik partii Rafał Bochenek, przekazując, że Grzegorz Tobiszewski nie znalazł się na listach Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego właśnie z powodu „wielu niepokojących informacji, jakie docierały do kierownictwa partii, a dotyczyły jego dalece niestosownego i kompletnie nieakceptowalnego zachowania”.

Dodał, że „wobec kolejnych, oburzających doniesień medialnych” prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu Grzegorza Tobiszowskiego w prawach członka partii i wystąpił do Rzecznika Dyscypliny Partyjnej z wnioskiem zmierzającym do jego wykluczenia ze struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]