Przejdź do zawartości

Terlecki, Kuchciński i Sobolewski wezwani do prokuratury, w tle możliwa inwigilacja Pegasusem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 1 maja 2024
Ryszard Terlecki w 2022

Według informacji Onetu podanych 1 maja 2024 roku trzej politycy Prawa i Sprawiedliwości: Ryszard Terlecki, Marek Kuchciński i Krzysztof Sobolewski dostali wezwanie do prokuratury. Mieli oni znaleźć się na liście 31 osób inwigilowanych Pegasusem.

Terlecki, Kuchciński i Sobolewski to bliscy współpracownicy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak podaje Onet wszyscy trzej dostali wezwanie do prokuratury celem złożenia zeznań w charakterze świadka.

Żaden z polityków nie odpowiedział na pytania portalu. Sprawa inwigilacji miała dotrzeć już do kierownictwa partii i samego prezesa.

Lista Pegasusa[edytuj | edytuj kod]

Politycy PiS to kolejni z listy 31 osob, które dostały wezwanie do prokuratury z powodu inwigilacji Pegasusem. Wcześniej do prokutatury został wezwany inny poseł PiS – Marek Suski. W wywiadzie nie chciał jednoznacznie potwierdzić informacji, a w mediach społecznościowych przekazał tylko fakt otrzymania wezwania. Jednocześnie zarzucił prokuraturze łamanie wcześniejszych obietnic, o niejawności nazwisk ofiar oprogramowania.

Źródła[edytuj | edytuj kod]