Przejdź do zawartości

Strona na Facebooku Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Niepokolanej w Nowym Sączu padła ofiarą ataku hakerskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 21 maja 2024
Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

15 maja 2024 roku strona na Facebooku Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Niepokolanej w Nowym Sączu padła ofiarą ataku hakerskiego. Zamieszczane są na niej seksualizowane treści z młodymi kobietami.

Ostatni post na stronie pochodził z 30 kwietnia i była to reklama pielgrzymki. Strona miała 4 tys. polubień i 8,1 tys. obserwujących użytkowników Facebooka.

15 maja 2024 roku o godz. 20:47 zmienione zostało profilowe strony parafii na dziewczynę w obcisłym stroju sportowym. Minutę później zmienione zostało także zdjęcie w tle.

Na stronę zaczęły być regularnie wrzucane zdjęcia dziewczyn, a także filmy przypominające zwiastuny filmów pornograficznych. W komentarzu pod jednym z nich strona Aktualności Parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium św. Rity (225 polubień, 493 obserwujących) napisała (pisownia oryginalna):

STRONA PARAFIALNA ZOSTAŁA SKRADZIONA PRZEZ HAKEROW PROSZE WYKASOWAC LINK DO STRONY

Jeden z użytkowników złośliwie odpisał:

Było gołych bab (oby tylko) nie oglądać w Internecie. Proszę się z tego wyspowiadać.

Większość komentarzy na stronie pod filmami to treści wygenerowane przez boty, prawdopodobnie te same, które są odpowiedzialne za przejęcie strony, ale też sporo komentarzy należy do użytkowników Facebooka rozbawionych treściami na stronie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]