Przejdź do zawartości

Sieci handlowe wycofują się ze współpracy z influencerami w związku z "Pandora Gate"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 11 października 2023
Zdjęcie supermarketu
Rossmann - jedna z sieci, która ogłosiła zerwanie współpracy z influencerami

Sieci Lidl, Biedronka i Rossmann kończą współpracę z influencerami z grupy Team X. Sieci deklarują, że nie planują współpracy w przyszłości.

Grupa influencerów działa od 2019 roku i zrzesza wielu influencerów tworzących wspólnie filmy w ekskluzywnej willi w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. Materiały były kierowane do młodszej i nastoletniej widowni.

W ramach współpracy z marką powstało wiele produktów spożywczych i kosmetycznych, które cieszyły się dużą popularnością wśród widzów.

Od momentu ujawnienia skandalu, w którym oskarżonymi są główni pomysłodawcy projektu, marka Rossman postanowiła wycofać ze sprzedaży cieszące się popularnością produkty. Kolejne sieci handlowe, które kiedyś współpracowały z grupą - Lidl i Biedronka - zapytane o przyszłą współprace ogłosiły, że nie mają takowej w planach.

Kontekst[edytuj | edytuj kod]

"Pandora Gate" to skandal, który został wywołany upublicznieniem oskarżeń o pedofilię i przemoc seksualną, jakiej dopuścić mieli się znani polscy internetowi celebryci.

Do nagłośnienia skandalu doprowadziło prywatne śledztwo, które prowadzili równolegle m.in. Sylwester Wardęga i Mikołaj "Konopskyy" Tylko. Sprawa została przekazana prokuraturze, gdzie toczy się śledztwo przygotowawcze mające odnieść się do znalezionych dowodów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]