Prawo i Sprawiedliwość zachęca do głosowania w II turze wyborów w Krakowie. Przeciwko Miszalskiemu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Aleksander Miszalski (2019)

11 kwietnia 2024 roku krakowskie lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości wydały oficjalne stanowisko, w którym zachęciły do udziału w wyborach 21 kwietnia 2024 roku. PiS odradza głosowanie na Aleksandra Miszalskiego.

7 kwietnia 2024 roku odbyły się w Polsce wybory samorządowe. Żaden z kandydatów nie zdobył 50% poparcia na prezydenta Krakowa, w związku z czym zostanie on wyłoniony w drugiej turze, do której weszli Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała.

W oświadczeniu politycy Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali, aby wziąć udział w wyborach 21 kwietnia 2024 roku i głosować zgodnie z własnym sumieniem. Niegłosowanie przedstawili jako ciche poparcie dla Platformy i jej kandydata. Odradzili głosowanie na Miszalskiego jako człowieka Donalda Tuska, którego ugrupowanie od lat rządzi w Krakowie i jest zamknięte na współpracę.

Ich zdaniem Łukasz Gibała także nie jest idealnym kandydatem, jednak otwartym na współpracę. Mimo że 10 lat temu był członkiem Platformy Obywatelskiej, dzisiaj jest przez nią atakowany.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości