Przejdź do zawartości

Poznań: zarzuty korupcyjne dla urzędnika ODGiK i czterech przedsiębiorców

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Patryk Duszkiewicz i inni, piątek, 2 lutego 2024

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Urzędnikowi oraz czterem przedsiębiorcom przedstawiono zarzuty wręczenia oraz przyjęcia korzyści majątkowych. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowe w wysokości od 20 tysięcy złotych do 50 tysięcy złotych. Trzej zatrzymani mają również zakaz opuszczania kraju. Jeden z nich został zawieszony w czynnościach służbowych.

Według śledczych urzędnik pracujący w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu miał w istotny sposób wpływać na korzystne dla deweloperów rozstrzygnięcia spraw toczących się w urzędzie. Od grudnia 2021 roku do kwietnia 2022 roku miał współpracować z przedsiębiorcami z branży nieruchomości, którym przekazywał dane systemów informatycznych Ośrodka dotyczących m.in. gruntów i ich właścicieli w zamian za korzyści majątkowe.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości