Portal:Sanok/Główny artykuł

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tomasz Matuszewski nowym burmistrzem Sanoka[edytuj kod]

Tomasz Matuszewski nowym burmistrzem Sanoka

14 listopada 2018
Nowym burmistrzem Sanoka został wybrany na pięcioletnią kadencję Tomasz Matuszewski, który pewnie pokonał urzędującego burmistrza Tadeusza PióroSanocki przegląd wydarzeń adwentowych w roku 2015[edytuj kod]

Sanocki przegląd wydarzeń adwentowych w roku 2015

24 grudnia 2014
Sanocki przegląd wybranych wydarzeń adwentowych. Cylk imprez religijnych i kulturalnych zapoczątkowanych 30 listopada w Sanoku. Bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres, przygotowujący do Bożego Narodzenia.


Konwencja wyborcza kandydatów do Rady Miasta Sanoka w roku 2014 z list Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy[edytuj kod]

Konwencja wyborcza kandydatów do Rady Miasta Sanoka w roku 2014 z list Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy

4 październik 2014
3 października 2014 w Sanoku odbyła się Konwencja wyborcza kandydatów do Rady Miasta Sanoka z list Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy. "Wszyscy wiemy o co chodzi, musimy zmienić ten układ. Nie może tak być, że będziemy grali tymi samymi kartami tylko w innym rozdaniu. Trzeba zmienić talię kart" - powiedział jeden z kandydatów do rady miasta.


IX Sanockie Spotkanie Miłośników Austro-Węgier (2014)[edytuj kod]

IX Sanockie Spotkanie Miłośników Austro-Węgier (2014)

6 sierpnia 2014
6 września 2014 w Sanoku rozpocznie się trwające dwa dni otwarte spotkanie miłośników historii i kultury Austro-Węgier. Program tegorocznej imprezy podporządkowany został w dużej mierze 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej. Oficjalne otwarcie nastąpi 6 września 2014 (sobota) w podziemiach Sanockiego Zamku na ulicy Zamkowej o godzinie 14:00. Organizatorem cyklu spotkań zapoczątkowanych w roku 2005 są zawodowi historycy oraz pasjonaci historii z całej Polski. Wstęp na spotkanie w rotundzie zamkowej jest bezpłatny. Płatny parking 2 zł/h znajduje się naprzeciwko zamku.


Fotoreportaż z obchodów 20 – lecia partnerstwa miast Reinheim i Sanoka w Sanoku[edytuj kod]

Fotoreportaż z obchodów 20 – lecia partnerstwa miast Reinheim i Sanoka w Sanoku

3 sierpnia 2014
W maju tego roku minęło 20 lat współpracy partnerskiej między Sanokiem a niemieckim miastem Reinheim. W sanockich uroczystościach bierze udział delegacja z Reinheim, składająca się z przedstawicieli urzędu miasta, a także, firm, organizacji, osób prywatnych oraz lokalnych mediów. Obecni są również mieszkańcy Reinheim.Zatrzymaj Klimat Lata w Podkarpackim Trójmieście, 2014[edytuj kod]

Zatrzymaj Klimat Lata w Podkarpackim Trójmieście, 2014

17 - 31 sierpnia 2014
17 sierpnia 2014 rozpocznie się największa podkarpacka impreza regionalna Zatrzymaj Klimat Lata w Podkarpackim Trójmieście.


XIV Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej[edytuj kod]

XIV Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

22 sierpnia 2014
22-24 sierpnia 2014 roku ruszy kolejna XIV edycja Pożegnania Wakacji w Rudawce Rymanowskiej. W ramach imprezy odbędzie się XIV Regionalny Championat Konia Huculskiego, X Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego, Regionalna Wystawa Ras Rodzimych oraz Festiwal Podkarpackiej Wołowiny. Jest to jedna z największych wystaw rolniczych w południowo-wschodniej Polsce, odbywająca się w ostatni weekend sierpnia. Miejsce wystawy zlokalizowane jest na otwartej powierzchni w północnej części Pogórza Bukowskiego w naturalnym amfiteatrze położonym w bezpośredniej bliskości Jaru Wisłoka pod Ścianą Olzy.Wierzbin - Wola Sękowa 2014[edytuj kod]

Wierzbin - Wola Sękowa 2014

5 czerwca 2014
W noc 14 na 15 czerwca 2014 roku w Woli Sękowej odbędzie się kolejna otwarta edycja widowiska plenerowego Wierzbin. Tradycja ta zrodziła się pod wpływem obrzędów celtyckich związanych z początkiem lata. Inspiracją dla organizatorów stały się także praktykowane w Karpatach wielkie ogniska palone na wzgórzach w okresie poprzedzającym Noc Świętojańską. W tę szczególną noc cała okolica wypełniona zostanie tańcem, teatralnym ogniem i unoszącą się w powietrzu muzyką. Jak cenna jest mieszanka kultur, osobowości, obrzędów i etnosów przekonać się będzie można już w drugą niedzielę czerwca podczas przygotowanego wydarzenia przez słuchaczy i absolwentow ULRA, którzy zawitają z całej Polski i zagranicy.


Światowy Zjazd Sanoczan (20-23 czerwca 2014)[edytuj kod]

Światowy Zjazd Sanoczan (20-23 czerwca 2014)

21 lutego 2014
20 czerwca 2014 rozpocznie się, trwający cztery dni Światowy Zjazd Sanoczan. W trakcie wydarzenia ma się odbyć szereg imprez dla sanoczan i gości z zagranicy, zaplanowano m.in. koncerty zespołów Skaldowie, Pod Budą, Raz Dwa Trzy, Wanda i Banda. Atrakcją miejskiego festynu będzie rekonstrukcja historyczna orszaku ślubnego króla Władysława Jagiełły i Elżbiety Granowskiej.


Dziękczynienie za kanonizację papieży w Sanoku[edytuj kod]

Dziękczynienie za kanonizację papieży w Sanoku

1 czerwca 2014
1 czerwca 2014 na sanockim rynku w godzinach późnowieczornych odbyły się uroczystości dziękczynienia za kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Wydarzenie zorganizowane zostało przez parafię Przemienienienia Pańskiego w Sanoku z udziałem biskupa Adama Szala i prałata Andrzeja Skiby (fotoreportaż).


Galeria sztuki „Pracownia Otwarta 37,1” rozpoczęła działalność[edytuj kod]

Galeria sztuki „Pracownia Otwarta 37,1” rozpoczęła działalność

1 marca 2014
1 marca 2014 otwarto w centrum Sanoka nową galerię sztuki i pracownię twórczą "37,1". Założycielami tego przedsięwzięcia są sanoccy artyści Joanna Szostak, Tomasz Mistak, Arkadiusz Andrejkow oraz Daniel Białowąs.


Spotkanie z Ruchem Narodowym na Podkarpaciu[edytuj kod]

Spotkanie z Ruchem Narodowym na Podkarpaciu

10 maja 2014
10 maja 2014 roku w sanockiej restauracji Sanvit w ramach otwartych spotkań przedwyborczych z kandydatami do Parlamentu Europejskiego z Ruchu Narodowego spotkali się z wyborcami Marcin Siembida oraz szef kampanii wyborczej RN Krzysztof Bosak.