Portal:Giro d'Italia 2006/Klasyfikacja generalna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wyniki[edytuj]

Klasyfikacja generalna[edytuj]

Klasyfikacja Generalna
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Ivan Basso (Ita) Team CSC 91h33'36"
2 José E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems +9.18
3 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir +11.59
4 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital +18.16
5 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team +19.22
6 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux +23.53
7 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic +24.26
8 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas +25.57
9 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Phonak Hearing Systems +26.27
10 Francisco J. Vila Errandonea (Spa) Lampre-Fondital +27.34
11 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir +28.00
12 Giampaolo Caruso (Ita) Liberty Seguros-Würth Team +28.17
13 José Luis Rubiera Vigil (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team +28.30
14 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole +35.15
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital +40.16
16 Ivan Ramiro Parra Pinto (Col) Cofidis, le Credit par Telephone +46.56
17 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto +48.25
18 Unai Osa Eizaguirre (Spa) Liberty Seguros-Würth Team +48.52
19 Sylwester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital +49.47
20 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare +50.43
21 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram +53.31
22 Manuel Beltran Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team +54.23
23 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas +58.50
24 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears +1.00.11
25 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital +1.00.51
... ... ... ... ...
150 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance +4.34.42

Klasyfikacja punktowa[edytuj]

Najlepsi sprinterzy
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Pkt. Koszulka lidera
1. Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 169 Ciemnoróżowo-fioletowa
(Maglia ciclamino)
2 Ivan Basso (Ita) Team CSC 158
3 José E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 132
4 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 104
5 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team 95

Klasyfikacja górska[edytuj]

Najlepsi górale
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Pkt. Koszulka lidera
1 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic 64 Koszulka zielona
(Maglia verde)
2 Ivan Basso (Ita) Team CSC 56
3 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 52
4 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 32
5 José E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 27

Intergiro[edytuj]

Klasyfikacja Intergiro
(zwycięzcy na półmetkach etapów)
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Pkt. Koszulka lidera
1 Ivan Basso (Ita) Team CSC 18 Niebieska koszulka
(Maglia azzurra)
2 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 9
3 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 9
4 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 8
5 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 8

Klasyfikacja "110 Gazzetta"[edytuj]

Najlepsze drużyny
Miejsce Kraj Drużyna Czas Punkty
1 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 22
2 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 22
3 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 22
4 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 19
5 Benoit Poilvet (Fra) Credit Agricole 13

Klasyfikacja kombinacyjna[edytuj]

Punkty w klasyfikacji kombinacyjnej
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Punkty
1 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team 775
2 José E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 651
3 Ivan Basso (Ita) Team CSC 595
4 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 454
5 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 342
6 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 307
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 301
8 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 294
9 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas 242
10 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 241

Klasyfikacja "najaktywniejszy"[edytuj]

Najatywniejsi
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Punkty
1 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 49
2 Ivan Basso (Ita) Team CSC 42
3 José E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 35
4 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 28
5 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic 26
6 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 25
7 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 24
8 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 23
9 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 22
10 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 22

Klasyfikacja drużynowa[edytuj]

Najlepsze drużyny
Miejsce Kraj Drużyna Czas
1 (Sui) Phonak Hearing Systems 274h21'31"
2 (Ita) Lampre-Fondital 7.36
3 (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 16.05
4 (Esp) Saunier Duval-Prodir 29.37
5 (Irl) Ceramica Panaria-Navigare 53.06
6 (Ita) Liquigas 56.12
7 (Fra) Credit Agricole 1.22.59
8 (Den) Team CSC 1.31.15
9 (Esp) Liberty Seguros-Würth Team 1.47.58
10 (Esp) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.53.19
11 (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 2.11.21
12 (Fra) Cofidis, le Credit Par Telephone 2.16.44
13 (Fra) Francaise Des Jeux 2.49.28
14 (Bel) Quickstep-Innergetic 3.03.55
15 (Ger) T-Mobile Team 3.06.51
16 (Ita) Team Milram 3.15.31
17 (Fra) Ag2R Prevoyance 3.15.42
18 (Esp) Euskaltel-Euskadi 3.20.24
19 (Bel) Davitamon-Lotto 3.52.00
20 (Ned) Rabobank 4.26.26
21 (Aut) Gerolsteiner 4.46.44
22 (Fra) Bouygues Telecom 5.32.55


Relacje z wyścigu kolarskiego Giro d'Italia 2006
Koszulka lidera Giro d'Italia

1 - 4 | 5 - 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

Podsumowanie

Portal Giro d'Italia 2006

Klasyfikacja generalna

Ta wiadomość pochodzi z serwisu sportowego Kolarstwo i Portalu Sport



Źródło: Podsumowanie Giro d'Italia 2006