Przejdź do zawartości

2006-06-16: Mundial 2006: Argentyna 6-0 Serbia i Czarnogóra

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 16 czerwca 2006
Argentyna Serbia i Czarnogóra
MŚ grupa C · FIFA World Cup Stadium (Gelsenkirchen) · 16 czerwca 2006 · godz. 15.00 · Widzów: 52000 · Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy)
6 - 0
(3-0)

Rodriguez 6' 41'
Cambiasso 32'
Crespo 78'
Tevez 84'
Messi 88'

Abbondanzieri, Burdisso, Ayala, Heinze, Sorin, Maxi Rodriguez, Mascherano, Gonzalez, Riquelme, Saviola, Crespo Jevric, Duljaj, Gavrancic, Krstajic, Dragutinovic, Koroman, Stankovic, Nadj, Predrag Djordjevic, Kezman, Milosevic
Trener: Jose Pekerman Trener: Ilija Petkovic
Kartki: Crespo 36' Kartki: Koroman 7'
Nadj 27'
Krstajic 42'
Kezman 65' (cz.)


W piątek w Gelsenkirchen w meczu grupy C Argentyna rozgromiła Serbię i Czarnogórę 6-0.

Po rozpoczęciu meczu szybko na prowadzenie wyszła Argentyna. W 6. minucie bramkę strzelił Maxi Rodriguez po podaniu Savioli. Minutę później żółtą kartkę otrzymał Serb Koroman.

W 17. minucie Luis Gonzalez doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Zastapił go Esteban Cambiasso. Później Serbowie zaczęli częściej faulować - po jednym z nich w 27. minucie Nadj otrzymał żółty kartonik.

W 31. minucie Saviola podał do Estebana Cambiasso, który po chwili odegrał piłkę do stojęcego na polu karnym Hernana Crespo. Ten szybko oddał piłkę piętą do Cambiasso, a potem pokonał on bramkarza Serbii i Czarnogóry: 2-0 dla Argentyny. Pięć minut później do bramki trafił Crespo, jednak sędzia dopatrzył się spalonego, a na dodatek ukarał strzelca żółtą kartką za niepotrzebną dyskusją.

Przed przerwą na stan gry podwyższył Rodriguez ponownie po zagraniu Savioli. Minutę potem żółtą kartkę dostał Krstajic.

Zaraz po przerwie w Serbskim zespole Ergic wszedł za Nadja, a Ljuboja za Koromana. Natomiast nieco później Jose Pekerman wstawił Teveza za Saviolę i Lionela Messi za Rodrigueza.

W 65. minucie za wejście dwoma nogami w Mascherano, Kezman otrzymał czerwoną kartkę. Zespół Serbii i Czarnogóry od tej pory grał w dziesiątkę. Pięć minut później za Milosevica wszedł Vukic.

W drugiej połowie zawodnicy Serbii i Czarnogóry tworzyli mało sytuacji bramkowych, a gdy Argentyńczycy byli przy piłce, to nie starali się jej odbierać. W 78. minucie trafienie zaliczył Crespo po podaniu Messiego. W 84. minucie po okiwaniu dwójki serbskich obrońców bramkę zdobył Teves. Przed samym końcem spotkania stan meczu ostatecznie ustalił Messi.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Mistrzostwa świata w piłce nożnej FIFA - Niemcy 2006

Ta wiadomość jest związana z Mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2006 roku.

Odwiedź Portal Mundial 2006 lub przejrzyj kategorię MŚ w Piłce Nożnej 2006.

Zobacz też: wyniki fazy grupowej, sytuację w grupach, fazę pucharową, strzelców, chronologiczną listę meczów.