Przejdź do zawartości

Kolarski poinformował, że 27 listopada 2023 roku odbędzie się zaprzysiężenie rządu Morawieckiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 26 listopada 2023

26 listopada 2023 roku sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski poinformował, że w poniedziałek o godz. 16:30 odbędzie się zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Mateusz Morawiecki (2019)

W wyborach parlamentarnych 2023 wygrało Prawo i Sprawiedliwość, jednak nie posiada ono większości, przez co do rządzenia szykuje się dotychczasowa opozycja (Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Nowa Lewica). W swoim orędziu prezydent Andrzej Duda przekazał misję tworzenia rządu dotychczasowemu premierowi Prawa i Sprawiedliwości – Mateuszowi Morawieckiemu.

26 listopada 2023 roku sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski poinformował, że w poniedziałek o godz. 16:30 odbędzie się zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od tego czasu Mateusz Morawiecki będzie miał 2 tygodnie, aby zdobyć wotum zaufania Sejmu.

Jeśli przedstawiony rząd nie otrzyma wotum zaufania, misję formułowania rządu najprawdopodobniej podejmie kandydat Koalicji Obywatelskiej. Marcin Kierwiński już 17 listopada 2023 przekazał, że Donald Tusk ma już skomplementowany skład rządu, jednak nie podał jego skladu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]