Przejdź do zawartości

Kategoria:1 marca 2005

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
« 28 lutego 2005 2 marca 2005 »
1 marca 2005, wtorek. Aktualności:


Skrót wiadomości

Polska

  • Elżbieta Radziszewska z Platformy Obywatelskiej zapowiedziała, że jej partia nie przyjmie prezydenckiej ustawy o restrukturyzacji Zakładów Opieki Zdrowotnej. Natomiast Minister Zdrowia, Marek Balicki, uważa, że ta ustawa jest jedynym ratunkiem obecnej służby zdrowia. (źródło: IAR)
  • Jak informuje "Rzeczpospolita", Polacy dalej widzą profesora Religę jako swojego przyszłego prezydenta. Stoi za nim 24 proc. Polaków. Na drugim miejscu znajduje się Andrzej Lepper z 15 proc. poparciem, a następnie Lech Kaczyński (14%), Marek Borowski (13%) i Włodzimierz Cimoszewicz (12%). (źródło: IAR)
  • Ponad 13 tys. osób wystąpiło do Instytutu Pamięci Narodowej po swoją teczkę. "Trybuna" informuje, że dotychczas IPN zrealizował jedynie 2 procent wniosków. (źródło: IAR)
  • Krystyna Feldman, znana z serialu Świat Według Kiepskich i filmów Mój Nikifor oraz Stara Baśń, kończy dziś 85 lat. W najbliższą sobotę ma ona szansę zdobyć nagrodę filmową Orły 2005 w kategorii: najlepsza główna rola kobieca. (źródło: IAR)
  • Premier Marek Belka w wywiadzie dla "Polityki" powiedział, że nie odrzuca zaproszenia do nowej Partii Demokratycznej i liczy na odbycie się wyborów parlamentarnych 19 czerwca. (źródło: IAR)

Świat

  • W Unii Europejskiej rozpoczyna się kolejna kampania antynikotynowa. Zapowiedziana została na cztery lata i będzie kosztować 72 miliony euro. W Polsce pierwsze akcje odbędą się w marcu (źródło: IAR)
  • Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zakazał egzekucji osób, które w chwili popełnienia zabójstwa nie miały ukończonych 18 lat. (źródło: PAP)

Strony w kategorii „1 marca 2005”

Poniżej wyświetlono 3 spośród wszystkich 3 stron tej kategorii.