Dyskusja Wikinews:Otwarta Agencja Informacyjna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

[edytuj]

Dlaczego naszym logo ma być symbol anarchistyczny? Choć w działaniu widać tu pewne podobieństwa, to raczej nie budzi to ciepłych skojarzeń. Krzysiu Jarzyna 08:31, 17 mar 2008 (CET)

To nie ma być nasze logo, tylko logo OAI. Już i tak współpracujemy z CIA, a jak mamy kogokolwiek przyciągnąć do projektu, to raczej wyraźnymi symbolami. Jak masz inny pomysł na logo OAI i rozwój Wikinews, czekam na pomysły. Przykuta 08:53, 17 mar 2008 (CET)

Sądziłem że wszelkie wiki są neutrealne światopoglądowo.[edytuj]

Tymczasem logiem OAI widniejącym na stronie główneij wikinews jest obrazek zatytułowany "Image:Anarchic a.gif" autorstwa kogoś o nicku "Anarchic". Dość wyraźnie wskazuącym (tak nazwa jak i nick) do czego się odnosi. Jak widzę jest to jakaś kolejny projekt propagujący określona opcję polityczną. Miałem o wiki lepsze zdanie, ale jak widzę się myliłem.

Anarchiczny sposób działania (bazarowy) nie odnosi się do polityki, tylko do sposobu tworzenia treści - każdy dodaje to, na co ma ochotę. Aczkolwiek zgodnie z przyjętymi zasadami. Przykuta (dyskusja) 23:50, 26 gru 2010 (CET)

wikijęzyk[edytuj]

W takich tekstach lepiej by było nie używać określeń takich jak "NPOV", bo osoby spoza wiki ich nie rozumieją.

Dzięki za spostrzeżenie - dodałem wyjaśnienie. Przykuta (dyskusja) 23:49, 26 gru 2010 (CET)