Dyskusja:ZPAV żąda usuwania z chomikuj.pl muzyki Kelthuza mimo braku sprzeciwu autora dla jej kopiowania

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ale o co chodzi?[edytuj]

Pierwsze słyszę o jakimś Kelthuzie. W wiadomości przydałoby się wyjaśnienie, o co w ogóle chodzi, zwłaszcza, że na Wikipedii postać ta została dwukrotnie uznana za zbyt mało znaczącą, by mieć własne hasło. --Derbeth talk 16:44, 13 paź 2014 (CEST)

Jeszcze: co to znaczy "zapytanie przez Dzienniki Internautów tak tłumaczą..." w drugim akapicie? Kto zapytywał kogo? Czytając sam artykuł w Wikinews nie rozumiem też, czy ZPAV żądał i przestał, czy żąda wciąż nieprzerwanie, bo tytuł mówi "ZPAV dąży" a treść "ZPAV wnioskował". Uważam, że tytuł powinien raczej brzmieć "ZPAV żąda usunięcia...", bo z tego, co rozumiem, chodziło tu o żądanie podporządkowania się nakazowi, a nie o grzeczną prośbę czy usiłowanie. Czy powinniśmy też dosłownie cytować wulgaryzmy? Nie wystarczy streścić w jednym neutralnym zdaniu opinię Kelhuza, a do oryginału zalinkować? Według mnie byłoby to z korzyścią do artykułu, bo obecnie mamy więcej cytatów niż tekstu własnej roboty. --Derbeth talk 16:51, 13 paź 2014 (CEST)

Jak wrócę do domu postaram się uzupełnić i wyjaśnić. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:54, 13 paź 2014 (CEST)
Wyjaśniłem krótko kim jest Kelthuz. Derbeth czy doszukałeś się w Wikipedii DNU? Widzę tylko dwie kasacje z umotywowaniem "wpis usunięty z powodu zbyt małej ilości treści" i "wpis usunięty - wygłup" (czyli nie ma mowy o encyklopedyczności)
Postarałem się też naprostować ten mój błąd językowy z zapytywaniem. Teraz jest jasne? Co do realizacji żądań to ZPAV zażądał kasacji określonych plików, chomikuj je usunęło ale w tytule jest "dąży" ponieważ pliki Kelthuza na chomikuj są jeszcze w niektórych folderach a nie ma podstaw przypuszczać by ZPAV przestał starać się o usunięcie. Podejrzewam, ZPAV nie zdołał jeszcze wychwycić wszystkich folderów z rzeczonymi plikami. Co do wulgarnego cytatu to tez miałem wątpliwości ale uznałem że cytat najlepiej przedstawi opinie twórcy o zdarzeniu. Jeżeli uważasz tak nie może zostać, nie będę protestował jeśli zamienisz cytat na omówienie. Dzięki za zwrócenie uwagi. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 19:22, 13 paź 2014 (CEST)
Spróbowałem artykuł przeredagować i przemianować zgodnie z moimi intencjami. Sorry za niezgrabność, ale dawno nie pisałem. Mam nadzieję, że jest lepiej, zachęcam do dalszych poprawek. --Derbeth talk 22:08, 13 paź 2014 (CEST)