Przejdź do zawartości

Daniel Obajtek „jedynką” PiS-u na Podkarpaciu w wyborach do PE

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 30 kwietnia 2024
Daniel Obajtek

30 kwietnia 2024 roku Daniel Obajtek potwierdził swój start z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu podkarpackim w wyborach europejskich, które odbędą się 9 czerwca 2024.

Wpis Daniela Obajtka

[edytuj | edytuj kod]

Potwierdziły się tym samym medialne pogłoski o tym, że były szef Orlenu zostanie jedynką PiS-u na Podkarpaciu. We wtorek, Obajtek napisał:

To dla mnie zaszczyt być liderem listy Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Później Obajtek stwierdził, że:

Wybory te są ostatnią szansą na obronę należnego Polsce znaczenia w Europie. Na to, by powiedzieć dość zmianom, które są niekorzystne dla naszego kraju. Chcę wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie i zająć się sprawami bezpieczeństwa energetycznego oraz sprawiedliwej transformacji. Chcę także, by w Parlamencie Europejskim Podkarpacie miało silnego ambasadora, który dotrzymuje złożonych obietnic.

Następnie podkreślił wagę europejskich wyborów:

Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości 9 czerwca to krok w stronę zatrzymania gwałtownie zachodzących, złych i niebezpiecznych procesów.

Na koniec Daniel Obajtek zaapleował o oddanie na niego głosu:

Proszę o Państwa głos i wsparcie, proszę o głos na Prawo i Sprawiedliwość. Zróbmy to dla silnego Podkarpacia, dla silnej Polski.

Niejasne powiązania Obajtka z Hezbollahem

[edytuj | edytuj kod]

Tymczasem, po ujawnieniu przez Onet kulis strat przez spółkę córkę Orlenu, OTS 1,6 mld zł, na te doniesienia zareagował premier Donald Tusk, prosząc o spotkanie z prokuratorem generalnym Adamem Bodnarem i koordynatorem służb specjalnych Tomaszem Siemoniakiem:

Poprosiłem dziś o odwiedziny panów prokuratora generalnego i koordynatora służb w sprawie kluczowej dla bezpieczeństwa państwa: miliardowej straty i możliwych powiązań z Hezbollahem byłego szefa Orlenu. Polacy muszą poznać prawdę. Nie ma na co czekać!

Źródła

[edytuj | edytuj kod]