Przejdź do zawartości

2022-08-11: Cztery osoby zginęły w eksplozjach w Laurel

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 11 sierpnia 2022

4 sierpnia 2022 roku w Laurel w Nebrasce w Stanach Zjednoczonych 4 osoby zginęły w dwóch eksplozjach.

Pierwszy wybuch miał miejsce na 209 Elm Street około 3 rano, gdzie znaleziono ciało z ranami postrzałowymi, zidentyfikowane w piątek, jako Michele Ebeling. Równocześnie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o innym pożarze domu około trzech przecznic dalej, przy 503 Elm Street, gdzie zginęli Gene, Janet i Dana Twiford.

Policja rozpoczęła śledztwo w piątek, stwierdzając, że podejrzany mieszkał naprzeciwko jednego z domów. Zespół policyjny dostał się do domu podejrzanego około 2:30 nad ranem. Podejrzany został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala w celu leczenia "poważnych oparzeń" na jego ciele.

Przemawiając do reporterów w czwartek po południu, State Patrol Superintendent pułkownik John Bolduc powiedział, że nie ma już żadnego zagrożenia dla społeczności, i przyznał, że obywatele "zdradę zaufania", ponieważ "członek społeczności rzekomo popełnił te przestępstwa". Pochwalił "heroiczne" wysiłki strażaków i wskazał, że kolejni podejrzani to dwaj mężczyźni w srebrnym sedanie nagranym na wideo, który opuścił Laurel nad ranem w czwartek.

Źródła[edytuj | edytuj kod]