Aktualizacja bazy danych umów systemu Jawne Wybory na 30 września 2023

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 28 października 2023

24 października 2023 roku autor systemu Jawne Wybory poinformował o zaktualizowaniu bazy umów na 30 września 2023 roku. O aktualizacji bazy danych wpłat informowaliśmy na początku października. W rejestrze umów przybyły dwie partie (podobnie jak w rejestrze wpłat) i pojawiła się nowa funkcje - linkowanie aneksów do umów.

Do rejestru umów dołączyłem dwie kolejne partie: Bezpartyjnych Samorządowców i Suwerenną Polskę, aby portfolio monitorowanych partii było takie samo, jak w rejestrze wpłat.

Samych umów przybyło we wrześniu - nie licząc dwóch nowych partii - 33 umowy. Do sumowania kwot włączone zostały także kwoty pojawiające się w aneksach (o ile było to logicznie zasadne), szczególnie dla PO. Są w tej partii dwa aneksy „zmieniające kwotę” wynikającą z udzielonego kredytu. Po analizie obydwu aneksów i informacji o umowie autor sytemu uznał, że nie może być to zmniejszenie kwoty, bo… zniknąłby kredyt.


W związku z linkowaniem aneksów do umów w widoku szczegółów umowy dodane zostały 2 pola: typ pozycji (umowa/aneks) oraz link do umowy, jeśli wyświetlaną pozycją jest aneks.

Jeśli jest aneks, a udało się w rejestrze Jawne Wybory zidentyfikować umowę dla tego aneksu - pojawia się link do umowy. Jeśli jest aneks, a umowa nie została znaleziona - zamiast linku jest ‘brak’.

W rejestrze udało się znaleźć i podlinkować umowy dla 18-tu aneksów.

Przykłady:


Na stronie posortowano alfabetyczne partię w filtrach. Dotychczas dodawane do rejestru partie były dopisywane na końcu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]